Adana'da yok satıyor! Lezzetinin sırrını da kimseyle paylaşmıyor...

Adana sokaklarında 'Arjantin Dürümcüsü' olarak tanınan Nejat Tanık'ın özel soslarla hazırladığı tavuk dürüm yok satıyor.

Adana'da yok satıyor! Lezzetinin sırrını da kimseyle paylaşmıyor...
banner150

Adana’da sokak kebapçısı Neşet Tanık’ın Arjantin’den getirttiği baharatlarla terbiye ettiği tavuk sarma dürüm yok satıyor. Tanık, lezzetinin sırrını da kimseyle paylaşmıyor.

Adana Yüreğir'de kendisini "Arjantin dürümcüsü" olarak nitelendiren Tanık, günde 350 şiş tavuk sarma sattığını söyledi. Tanık, "Sarma kısmı tavuğun en lezzetli yeridir. Arjantin sosuna ek olarak köri, pul biberi ve kekik ekledim. Ortaya güzel bir şey çıktı. Buzdolabında bir gün terbiye ettikten sonra pişiriyorum" dedi.

'SIRRI BENDE SAKLI'
15 yıldır bu işi yaptığını söyleyen ve Arjantin sosuyla birlikte kendine has bir tarz yarattığını vurgulayan Tanık, ''Sosumuzun sırrı bende saklı. Söylemeyiz. Söylersek başkaları da yapar, özgünlüğümüzü kaybederiz. Bu sos Arjantin'den Suudi Arabistan'a, oradan da bana geliyor. Biz de tavuğumuzla terbiye ediyoruz'' diye konuştu.


 

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2019, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.