Adana'da dilencilere operasyon! Ekipler şaşkına döndü

Adana'nın en işlek caddeleri ve cami önleri olmak üzere dilenerek para toplayan dilencilere yönelik gerçekleştirilen operasyonda 85 yaşındaki bir kadının dilenirken 5 yaşındaki torununu zorla yanında getirdiği ortaya çıktı.

Adana'da dilencilere operasyon! Ekipler şaşkına döndü
banner150

Adana’da, zabıta ekiplerinin dilencilere yönelik yaptığı çalışmada 3 ayda 1020 kişi yakalandı, 56 bin 119 TL'ye el konuldu. Ekipler, 85 yaşındaki bir kadının, insanların duygusunu sömürmek için torununu yanında gezdirdiğini belirledi. Mikrofon uzatılan 5 yaşındaki torun ise anneannesinin kendisini zorla dilenmeye getirdiğini anlattı.

Adana Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri, kentin en işlek caddelerinde vatandaşların duygularını istismar ederek, haksız kazanç elde eden dilencilere yönelik çalışma başlattı. Çarşı merkezinde dilenirken suçüstü yakalanan dilenciler tek tek yakalanıp, zabıta aracına bindirildi. Torununu karton bir kutu üzerinde yere yatırarak insanların duygularını sömüren yaşlı bir kadın da yakalandı. Kabahatler Kanunu'nun 33'üncü Maddesi gereğince para cezası kesilen dilencilerin, dilenme yoluyla elde ettikleri düşünülen paralara da el konuldu.

TORUNUNU ZORLA GETİRMİŞ

Torunu ile dilenirken yakalanan 85 yaşındaki yaşlı bir kadın, "Neden torununuzu dilenmeye getiriyorsunuz?" sorusu üzerine, "Evden çıkarken arkamdan ağladı. O yüzden ben de yanımda getirdim" dedi. 5 yaşında olduğu öğrenilen küçük çocuk ise anneannesinin kendisini zorla getirdiğini kaydetti. Torununa soru sorulmasından rahatsız olan yaşlı kadın, küçük çocuğun ağzını kapatmaya çalıştı. Yaşlı kadının üst aramasında yöresel şalvarına ve çantasına sakladığı bölmeden toplamda 240 TL para çıktı.

ANTONIO OLARAK TANINIYORMUŞ

İspanyol oyuncu Antonio Banderas'a benzerliği nedeniyle ünlü aktörün ismiyle tanınan bir diğer dilenci ise duygu sömürüsü yapmadığını, yara bandı sattığını rahatsızlığı nedeniyle bir şeylerle ilgilenmeye ihtiyacı olduğu için böyle bir şey yaptığını savundu. Dilenci, kendisine neden Antonio Banderas ismiyle hitap edildiği yönündeki soruya ise, "Neden? Yakışıklı değil miyim?" diye cevap verdi.

'3 AYDA 56 BİN 119 TL PARA ELE GEÇİRİLDİ'

Adana Zabıta Daire Başkanı Tarık Öncel, kent genelinde son 6 yılda dilenci sayısında artış olduğunu belirterek, "Zabıta Daire Başkanlığı olarak 6 ekip kurduk. Bu ekiplerimizle 7 gün 24 saat dilencilerle ilgili çalışmalar yapmaktayız. Çalışmalarda son 3 ay içerisinde 1020 dilenci yakalandı. Bu şahısların üzerinden çıkan 56 bin 119 TL'ye el konularak belediyemize kaydedilmiştir" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2020, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.