banner232

Adana, Adana olalı böyle olay görmedi: Tarlalardan balık fışkırdı

Kentte etkili olan sağanak sonrası, Kozan İlçesi'nde alabalık çiftliğindeki tonlarca balık sel sularıyla birlikte narenciye bahçelerine saçıldı.

Adana, Adana olalı böyle olay görmedi: Tarlalardan balık fışkırdı

Adana'nın Kozan ilçesinde dün akşam şiddetli yağmurun ardından alabalık çiftliğinden tonlarca balık, narenciye bahçesinde sular altında kaldı.

Vatandaşlar sabahın erken saatlerinden beri narenciye bahçesinde balık topluyor.

Şiddetli yağış nedeniyle Acarmantaş Mahallesi'ndeki Metin Kılıçlı ve Mehmet Gebenli'ye ait alabalık çiftliklerinin göletlerini su bastı. Sel nedeniyle, narenciye korusunda tonlarca balık sular altında kaldı. Vatandaşlar selde tonlarca alabalık, sabah güneşinin ilk portakal yerine balık topladı.

Balık toplamaya gelen Halil Can Alasırt, kışın narenciye şimdide küfelerle balık topladıklarını yaşanan manzaranın da üzücü olduğunu söyledi.

Mehmet Yassı ise yeni açtıkları işletmelerinin selden zarar gördüğünü belirterek, “Dün akşamüzeri aniden bastıran yağış hepimizi korkuttu. Adeta baraj kapakları açıldı sandık. Alabalık çiftliğinde tonlarca balık tarlalara savruldu. Geceden beri vatandaşlar toplamak için mesai yapıyor. Kalırsa koku yapacak çünkü. Narenciye ağaçlarında da şiddetli dolu nedeni ile hasar büyük” diye konuştu.

Vatandaşlardan biri ise tarlada 5 kiloluk yayın balığı yakaladı.

(Kaynak: İHA)

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.