75 kilogram patlayıcı yüklü araç bulundu

Araç içerisinde bulunan ve cep telefonu düzeneğine bağlı olduğu belirlenen 75 kilogram patlayıcı imha edildi. Aracın Tel Rıfat bölgesinde hazırlanarak Afrin şehir merkezinde güvenlik güçleri veya sivillere yönelik bombalı eylem yapma amacıyla Zeytin Dalı Harekatı bölgesine gönderildiği belirlendi

Suriye'nin Afrin bölgesinde bir araçta, cep telefonu düzeneğine bağlı olduğu tespit edilen 75 kilogram patlayıcı bulundu.
Hatay Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Afrin Koordinatör Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin istihbari çalışmaları sonucunda, terör örgütü PYD-YPG/PKK'nın kontrolündeki Tel Rıfat bölgesinde hazırlanan bomba yüklü bir aracın, Afrin şehir merkezinde güvenlik güçleri veya sivillere yönelik bombalı eylem düzenleme amacıyla Zeytin Dalı Harekatı bölgesine gönderildiği tespit edildi. Yapılan çalışmada, araç Afrin'in Kefercenne/Mezra köyünde terk edilmiş bulundu. İncelemede, aracın koltuk içleri ve bagaj kısmına gizlenmiş 75 kilogram ağırlığında patlayıcı ele geçirildi. İki cep telefonu düzeneğine bağlı olduğu tespit edilen patlayıcı, güvenlik güçlerince etkisiz hale getirildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emmi
Emmi - 6 ay Önce

Bu habere yorum yapmazsam ,,kayseride boydak vardı ben devletten güçlüyüm derdi,ama şerefsizlere ders ü olmasaydı,çok fakire yardım etti kayseriye çok işler yaptı ama vatan haini olunca hepsi bitti.maraşlı o pislik öyledir,koç şabanımı ne götürdü,sabancı her toplumda hayırsever olarak anılır koç,mu o kim,kefenin cebi yok,sanko,ya hayırlı ömür dilerim

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.