Kanal Maraş’ın önceki gün duyurduğu AKBEL Genel Müdürü Ahmet Çınar’ın görevinden istifa etmesi doğrulandı. Çınar ve Güngör sosyal medyadan açıklama yaparak konuyu doğruladı. Yalnız açıklamalarda dikkat çeken ise Hayrettin Güngör'ün Ahmet çınar'ın bir iş baglantısını bildiği halde işe aldığı, Çınar’ın ise eskiden bu yana bağlantısı olan bir işe gireceği için ayrıldığı vurgusu dikkat çekti.

Gündemdeki tüm haberlerin perde arkasını öğrenerek servis eden Kanal Maraş bir habercilik başarasına daha imza attı. Emekli Vali, AKBEL Eski Genel Müdürü Ahmet Çınar’ın istifa etme haberini duyurdu. Konu basına yansıyınca Çınar ve Güngör birer açıklama yaparak vatandaşın aklı ile dalga geçti.

MADEM ESKİDEN İŞ GÖRÜŞMEN VARDI NİYE GELDİN, MADEM GÖRÜŞMESİ VARDI NİYE ALDIN 
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör sosyal medyasından yaptığı açıklamada: “Sayın Ahmet Çınar ile AKBEL AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak beraber çalışma imkanımız oldu. Kendisi daha önce gündeminde olan bir iş bağlantısı ile ilgili müsade istemiştir. Şehrimize yaptığı katkılar için teşekkür eder, yeni görevinde muvaffakiyetler dilerim” dedi.

Vatandaş ise madem daha önce böyle bir iş görüşmesi vardı Çınar’ı neden göreve aldın diye soru sordu? Öte yandan Çınar’ın ise daha önceden böyle bir işi olmasına rağmen AKBEL Genel Müdürü olmayı neden kabul ettiği ise merak konusu oldu.

AKBEL Genel Müdürü Ahmet Çınar’ın açıklaması ise şöyle: “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hayrettin Güngör’ün, ‘Kentimize hizmet için’ diyerek tevdi etmiş olduğu, AKBEL AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden Kahramanmaraş ili dışında daha önceden gündem olan bir alanda görev almak üzere ayrılmış bulunmaktayım. Kendilerinden müsaade isteğime anlayışla karşılık veren Sayın başkanımıza teşekkür ediyorum. Kısa süre de olsa Kahramanmaraş’ımıza hizmet etmiş olmaktan büyük onur duydum. 

Mehmet Gürbüz hiçbir iddiasını kanıtlamadı, nefret dolu sözler söyledi! Mehmet Gürbüz hiçbir iddiasını kanıtlamadı, nefret dolu sözler söyledi!

Birlikte çalışmaktan mutlu olduğum Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hayrettin Güngör’ün samimiyeti, birikimi, dürüstlüğü, adaleti ve yüksek enerjisiyle; ve çalışma arkadaşlarıyla birlikte bir takım olarak Kahramanmaraş’ımıza değerli hizmetler vereceklerinden hiçbir şüphem yok. Kendilerine Cenab-ı Allah’tan kolaylıklar ve başarılar diliyorum” 

BÜYÜKŞEHİR STEPNE GÖREVİ Mİ GÖRÜYOR
Hayrettin Güngör ile birlikte gelen bazı kadrolar 2 yıl sonunda bulunduğu görevde unvan almaya başlayacak. Eğer bu kadroların sahipleri işlerini bırakıp başka bir belediye de göreve başlarlarsa unvan sahibi oldukları için de aynı görevden başlayabilir. Örneğin Tarım Daire Başkanı olarak 2 yıl görevini yapan bir isim unvanın sahibi oluyor. Ve görevinden ayrılırsa veya çıkarılırsa daire başkanı olarak tekrar işe başka bir belediyeden başlayabiliyor. 2 yıl görevini tamamlayan Büyükşehirdeki kadrolar ''görevlerinden ayrılmak istediklerinde Hayrettin Güngör'ün tutumu ne olacak acaba diye'' kamuoyunda çokça konuşuluyor. 

CUMHURBAŞKANININ AÇIKLAMASI GİBİ OLMUŞ 
Öte yandan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Çınar’ın görevinden ayrılmasını ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı “Görevden Affını” istedi gibi duyurması tepkilere neden olduğu, Güngör'ün ise yaptığı açıklamada: “Kendisi daha önce gündeminde olan bir iş bağlantısı ile ilgili müsade istemiştir” demesi dikkatlerden kaçmadı.

NELER OLMUŞTU
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün önemli prenslerinden olan Göksun Doğumlu Emekli Vali Ahmet Çınar, Hanifi Öksuz’ün Aydın’da ki fabrikasında işe başlamak için yola çıktı. Ani alının istifa kararının arkasında ise iddialara göre Güngör’ün her hareketine yansıyan büyük egosunun olduğu öne sürüldü.

Kanal Maraş haber ekibinin yoğun araştırması neticesinde Göksun Doğumlu Emekli Vali Ahmet Çınar’ın Hayrettin Güngör ile tartışma yaşadığı bunun üzerine istifa ettiğini öğrendi. İddia boyutunda olan bu duyumun hemen arkasından Çınar’ın, Güngör’e: “Böyle Belediye yönetilmez. Sen ne yapmaya çalışıyorsun. Senle kimse çalışmak istemiyor, herkes huzursuz.  Sen psikolojik sorun yaşıyorsun. Senin bir an önce tedaviye ihtiyacın var” dediği öne sürüldü. Güngör ve Çınar'ın sosyal medya hesaplarında yaptıkları açıklamalarda ise bu konuların hiç birine değinmedikleri ve sırf açıklama yapmak için açıklama yaptıkları gözlerden kaçmadı.