Kahramanmaraş'ın son günlerde yapılan bir ihale sonucunda teminat parasını vermeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör aleyhine sosyal medya facebok'tan yaptığı paylaşımlarla dikkat çeken Birruh kısakürek ''Dulkadiroğlu'nun ilk başkenti Elbistan ve halkından özür diliyorum'' diye yaptığı paylaşımı dikkat çekti.

Birruh Kısakürek paylaşımında; ''Eyyy sözde Maraşlılar bir de Elbistan ve Elbiltanlılları sevmezsiniz, konuşunca mangalda kül bırakmaz, Sütçü İmam'ın torunu, madalyalı şehir Kahramanmaraşlıyız diye övünürsünüz. Üstelik dindar ve muhafazakarız der el altından her haltı yersiniz.'' ifadelerini kullandı.

İşte Birruh Kısakürek'in yaptığı o paylaşım:

''Dulkadiroğlu'nun ilk başkenti Elbistan ve halkından özür diliyorum.

Eyyy sözde Maraşlılar bide Elbistan ve Elbiltanlılları sevmezsiniz, konuşunca mangalda kül bırakmaz, Sütçü İmam'ın torunu, madalyalı şehir Kahramanmaraşlıyız diye övünürsünüz. Üstelik dindar ve muhafazakarız der el altından her haltı yersiniz.

Bir Maraş'ın yerlisi olduğunu iddia ettiğiniz sizin gibi insan müsvettelerine bakıyorum.

Bir de Elbistan Belediye Başkanına muhalif yazı yazan İYİ Partili bir işçinin asılsız olmasına rağmen, siyasi baskı ile işinden atıldı iddiası yayılınca halkının birlik olup sosyal medyada türkiyeyi sallayan Elbistan'a.

"Peki ya Maraş ve halkı"?

AK Partili olmasına rağmen bir yazar, sayın Hayrettin'in Trabzon'u müslüman ettiği sözlerinin videosunu kasıtsız olarak paylaştığı için günah keçisi görülür ve Andırın'a sürülür.

Reis için canımı bile veririm diyen reis hayranı bir başka yazar, sırf gördüğü yanlışları sosyal medyada eleştiriyor diye, muammen bedeli (140) bin tl olan yeri yüzde 300 artırıp (420) ye aldığı halde ihale gerekcesiz ve keyfi iptal edilir ve ekmeğiyle oynanır.

Bu haksızlığa gayrı ihtiyari tepki verince, KOM Şube devreye sokulur, çocukları ve ailesi önünde gece yarısı evi tarumar edilip aranır, savcının karşısında ise hakaretlere maruz kalır ve üstüne ceza mahkemelerinde yargılanır.

Bir başka gazeteci belediyedeki 5 TIR yetim hakkı olan hurda yolsuzluğunu ortaya çıkarınca alakasız sahte belgelerle yalanlama ve linçe maruz kalır ve dava açılır, üstüne belediyede mimar olarak çalışan kızına mobing (baskı) uygulanır.

Maraşlı demeye, Sütçü İmam'ın torunu demeye utandığım sizler her zaman olduğu gibi yine pısırık ve sessiz, yine korkak ve tırsak!

Benzer bir eleştiri öz kardeşine 50 milyon TL'lik hibe kredisi alan milletvekilinede yapılır!

Çünkü yukardan atamayla seçilmiş bu bayan vekil, devleti temsil eden Türkoğlu Kaymakamını sürdürmüştür.

Niyemi? Pandemi döneminde yasak olmasına rağmen abisinin kulandığı köylüleye ait merayı kanunları uygulayıp kapattı diye!

Üstelik eşinin doğumu yakın olduğu halde ve hemde bir gecede apar topar yeni görev yerine gönderilir.

Bunu devletin kaymakamına niye yaptın sayın Habibe diyen koca Maraş'ta birkaç çatlak ses çıkar ve benim bildiğim 3 kişi ayrı ayrı ankara mahkemelerinde 20'şer milyarlık tazminat davasına maruz kalır,

Bizim sözde Maraşlılar dan yine destek istenir.

Maraşlı diye yazmaktan hicap ettiğim sözde milleyitci, sözde sütcü imamın torunları, sözde muhafazakar Maraşlılarda gene tık yok, gene pısırık, gene korkak ve tırsak!

Peki soruyorum şimdi size adam mısınız?

Peki soruyorum size vicdanınız rahat mı?

Peki soruyorum size o övünerek Sütçü İmam'ın torunuyum demeyi hak ediyor musunuz? 

Kahramanmaraş'ta 117 kilo esrar ve bin 630 paket kaçak sigara yakalandı! Kahramanmaraş'ta 117 kilo esrar ve bin 630 paket kaçak sigara yakalandı!

Hatırlatıyor ve tekrar soruyorum o zaman.

Peygamberimiz (SAV) benim ümmetim gördüğü zulüm ve haksızlığa bizzat eliyle, eğer gücü yetmiyorsa diliyle müdahale eder, şayet bu ikisinede gücü yetmiyorsa o zaman kalbiyle buğuz eder ve sonuncusu imanın en zayıf noktasıdır. (Hadisi Şerif)

Diyen Peygamberin ümmeti olduğunu iddia eden sizler maalesef yine korkak, yine tırsak, yine sessiz yine dilsiz şeytan!

Peki o zaman imanınızı hiç sorguladınız mı.?

Peki o iki cihan selveri Peygamberin ümmeti olmayı hak ediyor musunuz?

Bu sebeblerdendir ki bu güne kadar her platformda özellikle elbistaynlıyım diyorlar diye yadırgadığım ve eleştirdiğim dulkadiroğlu beyliğinin ilk başkenti elbistan ve adam gibi adam elbstan halkından pişmanlıkla özür diliyor ve onlara şimdi hak veriyorum.

Teşekkürler Elbistan halkı. Asılsız olmasına rağmen haksızlığa bir gecede sosyal medya üzerinden hep bir ağızdan tepki verdiğiniz, dilsiz şeytanlar olmadığınız için, adam gibi adam olduğunuz için..!

Utanıyorum evet. Ama Maraşlı olmaktan mı diye sorarsanız asla hayır.

Sizinle aynı havayı tenefüs edip aynı topraklarda yaşamaktan, kısaca size Maraşlı demekten, hemşehrim demekten utanıyorum ve siz dilsiz şeytanları halkına haksızlıkla zulmeden o yöneticelerle birlikte allaha şikayet ve havele ediyorum. O herşeyi gören bilen ve işiten Allah'a..! Araştırmacı yazar Birruh Kısakürek''