Amasya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Teknoloji ve İnovasyon Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programının final sınavlarından iki gün önce bir IP adresinden soruların görüntülendiği ortaya çıktı.

Bakan Yanık: ''Çocuk istismarı insani, siyasetin konusu değil'' Bakan Yanık: ''Çocuk istismarı insani, siyasetin konusu değil''

26.06.2022 tarihinde yapılan “Teknoloji Yönetimi”, “İnovatif Isıl Sistem Tasarımı” ve “Toplam Kalite Yönetimi” derslerine ait sınavlardan iki gün önce, soruların kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından görüntülendiği tespit edildi. Söz konusu olayla ilgili üniversite yönetimi tarafından disiplin soruşturması başlatıldı.

Cumhuriyet gazetesinden Mehmet Menekşe'nin haberine göre Soruşturma raporuna göre soruların, okula ait UZEM sistemine girildikten sonra sınava iki gün kala üç ayrı kişi tarafından bir IP adresinden görüntülendiği doğrulandı.

Raporda, üniversitenin yöneticisi bir kişi ve üniversitenin bir başka yöneticisinin birinci derece yakını olan diğer bir öğrenciye dair iddialara ilişkin ise somut delil bulunmadığından ceza verilmesine gerek olmadığı belirtildi.

Üniversite Rektörü Süleyman Elmacı ise soruların görüntülendiği IP adresinin kime ait olduğunun 3 Ekim tarihine kadar kendisine bildirilmesini soruşturma ekibinden talep etti.