Isparta'yı kar yağışı nedeniyle ikinci kez karanlığa boğan elektrik kesintisinin ardından Genel Müdür Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş., Isparta İl ve Sistem Operasyonları Müdürü görevden alındı.

120 saati aşan elektrik kesintisinin üzerinden 1 ay geçmeden ilk kar yağışıyla Isparta'nın tekrar karanlığa gömülmesinin ardından Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) üst düzey yöneticilerini görevden aldı.

Şehit Enes Özgül'ün adı çocuk destek merkezine verildi Şehit Enes Özgül'ün adı çocuk destek merkezine verildi

AEDAŞ'tan yapılan yazılı açıklamada Genel Müdür Bahadır Müdüroğlu, Isparta İl Müdürü ve Sistem İşletme Direktörü'nün 04.03.2022 tarihi itibarıyla görevden alındığı duyuruldu.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Kar ve buz yükünün enerji nakil hatlarında yarattığı hasarın bir an önce giderilmesi, kentin enerji altyapısının güçlendirilmesi şirket olarak en büyük önceliğimiz. İklim koşullarının zorlayıcı etkisini de göz önünde bulundurarak bölgeye yönelik yatırımlarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Isparta'da benzer bir sürecin bir daha yaşanmaması için tüm enerjimiz ile çalışmaya ve yatırımlarımızı artırarak güçlendirmeye devam edeceğiz."