Otopsiler sırasında koronavirüsten ölen insanların beyinleri açıldı. Doktorlar, hastaların beyinlerinde dahi virüse saptamaları nedeniyle görünce şok oldular.

Koronavirüs salgını dünya çapında milyonlarca insanı öldürdü. Bir yandan salgının etkisi sürerken diğer yandan salgınla ilgili araştırmalar sürüyor. Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılan bir araştırma, hastalığın ne kadar korkunç olabileceğini bir kez daha ortaya koydu.

44 KİŞİNİN OTOPSİ SONUÇLARI İNCELENDİ

Ulusal Sağlık Enstitüleri'ndeki (NIH) araştırmacılar, bir kısmı başka hastalıkları olan ve Kovid-19'dan ölen ortalama yaşları 62,5 olan 44 kişinin otopsi sonuçlarını inceledi.

Nisan 2020 ile Mart 2021 tarihleri ​​arasında hiçbiri Kovid-19 aşısı olmayan kişilerin cesetlerine otopsi yapıldı. Araştırmacılar, kadavralardan alınan kan örneklerini inceleyerek 38 kadavranın plazmasında Kovid-19'a neden olan virüs SARS-CoV-2'yi tespit etti. Araştırmacılar, 3 kadavranın plazmasında SARS-CoV-2'nin tespit edilmediği, kalan 3 kadavrada ise plazma bulunmadığı sonucuna vardı.

BEYİNDE VİRÜS TESPİT EDİLDİ

Yağları cayır cayır yakıyor; Faydalarını herkes bilmiyor... Etkisi inanılmaz! Yağları cayır cayır yakıyor; Faydalarını herkes bilmiyor... Etkisi inanılmaz!

Öte yandan araştırmacılar, vücudun farklı bölgelerinde veya vücut sıvılarında RNA tespit ettiler. Çalışma için 11 kadavranın sinir sistemi dokusundan çok sayıda örnek alındı.

Kadavralardan birinin hipotalamus ve beyinciklerinde, iki kadavranın omurilik ve bazal ganglionlarında SARS-CoV-2 RNA tespit edildi. Öte yandan bulunan SARS-CoV-2 RNA'sının beyne "daha az" zarar verdiği sonucuna varıldı.