Beyaz eşya ürünleri ile ilgili önemli bir açıklama geldi. Buzdolabı, çamaşır ya da bulaşık makinesi almayı düşünen herkesi ilgilendiriyor. BEYPER Başkanı Ali Yıldız, beyaz eşyada çip sorunu sebebiyle ürünlerin Haziran’a kadar “karaborsaya” düşebileceğini açıkladı.

BEYPER Başkanı Ali Yıldız, beyaz eşyada çip sorunu sebebiyle ürünlerin Haziran’a kadar karaborsaya” düşebileceğini söyledi.

Salgın döneminde, tüm sektörler gibi beyaz eşya sektörü de ham maddelerde yaşanan fiyat artışlarından etkilendi.

Bloomberg HT’ye konuk olan Dayanıklı Tüketim ve Beyaz Eşya Perakendecileri Derneği (BEYPER) Başkanı Ali Yıldız, sektördeki fiyat artışlarına ve çip sıkıntısına değindi.

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer'den dolar için dikkat çeken tahmin Ünlü ekonomist Selçuk Geçer'den dolar için dikkat çeken tahmin

BEYPER Başkanı Yıldız, “Şu anda böyle giderse Mart ayına kadar aylık ortalama yüzde 10 artışlar söz konusu olacak gibi görünüyor.” dedi.

Sektör genelinde ürün bulamama sorununun olduğunu söyleyen Yıldız, küresel çapta yaşanan çip sorunu sebebiyle Haziran’a kadar bazı beyaz eşya ürünlerinin “karaborsaya düşebileceği” uyarısında bulundu.