Akaryakıt ürünlerine gelen zamlarla ilgili açıklama yapan Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS), ''Kasım ve aralık ayı içerisinde 800’e yakın istasyonumuz kapandı. Bu ay sonuna kadar da yaklaşık bin 500’e yakın istasyonumuz kapanabilir'' ifadelerini kullandı.

Borcu olan milyonları ilgilendiriyor! 7 gün gibi kısa bir süreniz var... Borcu olan milyonları ilgilendiriyor! 7 gün gibi kısa bir süreniz var...

Sektörün içinde bulunduğu zor durumdan bahseden PÜİS  Başkan Yardımcısı Musa Ertaş, geçen yıl sadece Kasım ve Aralık aylarında 800'den fazla akaryakıt istasyonunun dolar ve borsadaki dalgalanmalar nedeniyle kapandığını söyledi.

''Bu ay sonuna kadar bin 500 istasyon kapanabilir''
Zamlardan tüketici kadar sektörün ve çalışanların da etkilendiğin vurgulayan Ertaş, açıklamasında "Geçtiğimiz kasım ve aralık ayı içerisinde 800'e yakın istasyonumuz kapandı. PÜİS olarak tespitlerimiz bu. Durum böyle devam ettiği sürece, bu ay sonuna kadar da yaklaşık bin 500'e yakın istasyonumuzun kapanacağını bize gelen telefon trafiği ve müracaatlardan anlamış durumdayız" şeklinde konuştu.

Ertaş aynı zamanda "Pazarda bakıldığı zaman şöyle zannediliyor; 'Hadi yine köşeyi döndünüz, zam geldi’ gibi böyle bir anlayış içinde bizim tüketicimiz. Halbuki tam tersi, bizim satmış olduğumuz en azından kredi kartı ile sattığımız ve bir ay sonra parasını aldığımız üründe bile yüzde yüz artış oldu. Bu şu demek; eğer 100 TL piyasadan, kredi kartından alacağınız var ise şu an 50 TL’ye inmiştir bizim alacağız. Aynı şekilde sermayemiz ikiye katlanmıştı. Böyle bir küçülmeye gitti, ciddi manada sıkıntı var.'' ifadelerini kullandı.