Akaryakıt fiyatlarında artık neredeyse her gün gelen zamlara bir yenisi daha eklendi. Önceki gün zamlanan benzin ve motorin fiyatlarına bugünden geçerli olmak üzere bir daha zam geldi.

Akaryakıt fiyatları üzerinde doğrudan etkisi olan brent petroldeki yükseliş, döviz kurunun Türk Lirası'nı ezip geçmesi, Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin devam etmesi devam ederken bu gelişmeler Türkiye'de zam, zammın zammı, zammın zammının zammı olarak hayatımıza yansımaya devam ediyor.

AdvertisementAdvertisementBrent petrol fiyatlarındaki yükselişin ardından daha dün zamlanan benzin ve motorin fiyatlarına bugün bir kez daha yine çifte zam geldi.

Zamlar benzine 70 kuruş, motorine ise 1 TL olarak yansıtıldı.

Son zamların ardından benzinin litre fiyatı yılbaşına göre 12,1 TL, motorinin ise 13,02 TL zamlanmış oldu.

Kayseri'de şeytanın aklına gelmeyecek dolandırıcılık! Böylesi görülmedi Kayseri'de şeytanın aklına gelmeyecek dolandırıcılık! Böylesi görülmedi

EPGİS ARTIK SESSİZ

EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından sendika, dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.