Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Finansın Geleceği Zirvesi'nde konuştu. Son 20 yılda devrim yaptık diyen Bakan Nebati, "Finansal sistemimiz Dünyada parmakla gösteriliyor" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, İstanbul'da düzenlenen Finansın Geleceği Zirvesi'ne katıldı. Son 20 yıllık süreçte finansal sistemin geliştirilmesi ve ürün çeşitliliğin arttırılması hususunda gerçekleştirilenleri “devrim” yaptıklarını söyleyen Bakan Nebati, "parmakla gösteriliyoruz" dedi.

Bakan Nebati şu ifadeleri kullandı:

"Bizi dinliyorlar, izliyorlar, merak ediyorlar, sorguluyorlardı şimdi nasıl oldu diye bakıyorlar. Bundan emin olun. Uyguladığımız politikalar neticesinde ekonomimiz son 8 çeyrekte büyümesini kesintisiz sürdürürken vatandaşlarımıza yeni iş imkanları sunmaya devam ediyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon mesajı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon mesajı!

Çalışmalarımız ülkemizin gerek yasal altyapı gerekse denetim çerçevesiyle dünyada parmakla gösterilen finansal bir sisteme kavuşmasını sağladı.

Hepinizin bildiği gibi kur korumalı mevduat uygulamaya girmeden önce döviz kurlarında ortaya çıkan yüksek oynaklık uygulama sonrasında dengelenmiştir. Ayrıca önümüzdeki dönemde ülkemizde girişimcilik ekosisteminin yaygınlaştırılmasını ve buna teminen yeni finansal iş modellerini geliştirmeye devam edeceğiz.

Türkiye'nin güçlü, sürdürülebilir ve kapsayıcı büyüme hedeflerine katkı sağlayacak olan 'Katılım Finans Strateji' belgesi yakın zamanda Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi tarafından yayımlandı. Ülkemizin katılım finans alanında küresel bir üsse dönüşme hedefimiz doğrultusundaki katılım finans kanunu çalışmalarımızı da kısa bir süre içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz."