Son dakika haberleri... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığı'nın 2024 yılı bütçesinin değerlendirilmesi için komisyon toplantısına katıldı. Bakan Koca burada yaptığı açıklamasında "Kahramanmaraş, Hatay ve Malatya illerimizde de şehir hastaneleri yapmak için proje çalışmalarına başladık." dedi.

DEPREM BÖLGESİNE ŞEHİR HASTANELERİ YAPILACAK

Bakan Koca, Hatay-Antakya, Erzin, Altınözü, Payas, Gaziantep-Oğuzeli, Nurdağı, Kahramanmaraş-Merkez, Nurhak, Türkoğlu ve Adıyaman-Çelikhan illerinde toplam 1.588 yatak kapasitesine sahip 10 acil durum hastanesinin Mart 2024 tarihinde hizmete gireceğini açıkladı. Bu yeni hastanelerle birlikte, vatandaşlara daha etkili sağlık hizmeti sunmayı amaçlayan Bakan Koca, bölgedeki sağlık altyapısının güçlendirilmesine yönelik önemli adımlar atıldığını belirtti.

Ayrıca, Hatay, Malatya ve Kahramanmaraş illerinde şehir hastaneleri inşa etme çalışmalarının başlatıldığını vurgulayan Bakan Koca, bu projelerin hayata geçirilmesiyle bölgedeki sağlık altyapısının modern ve kapsamlı bir şekilde güçlendirileceğini ifade etti.