Sağlık Bakanı Koca geçtiğimiz hafta yapılması beklenen ancak iptal edilerek bu haftaya alınan Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı öncesinde Türkiye'nin beklediği "müjde"nin ipucunu bu sözlerle verdi.

Sağlık Bakanı Fahretin Koca, Bursa ve Sakarya'nın ardından Adıyaman'a gitti.

Ziyaretleri sırasında maske takmayıp vatandaşlarla tokalaşan, öğrencilerle fotoğraf çektiren Koca, pandemiyle mücadelede gelinen noktaya dair ipucu verdi. 

Sabah'ın haberine göre Bakan Koca "Bayramı bayram gibi kutlayacağız.

Gözden kaçırmayın

Baba oğul kavgası cinayete dönüştü Baba oğul kavgası cinayete dönüştü

Eski günlerimize döneceğiz. Kısıtlamanın daha çok olmadığı döneme inşallah geçiyoruz. Kişisel tedbirler daha çok öne çıkacak.

'Kişisel tedbirler devreye geçsin ve artık toplumsal kısıtlamalar devre dışı kalsın' istiyoruz. Kronik rahatsızlığı olan, ileri yaşta riskli kişilerde zaten normal zamanda da koruma gerekir.

Biz büyüklerimizi gripten koruma çabası içinde olmuyor muyuz? 2.5 yıllık zaman dilimi bize üst solunum yolu enfeksiyonlarının bulaşmasını maskenin önemli oranda önleyebildiğini gösterdi. Pandemi sonrası normal dönemde de bu olmalı" dedi.

"Ben esnafla tokalaşmaya başladım. İşte vatandaşın arasına katılıyoruz. Gençlerle birlikteyiz.

Özlemişiz. Bu normali maskesiz yaşamak önemli değil mi? " diyen Sağlık Bakanı Koca "Hem aşı, hem de ilacın varlığıyla iki güçlü silahımız var.

Bu dönemi bundan sonra daha kolay geçirebiliriz diye düşünüyoruz. Onun için normalleşelim diyoruz." ifadelerini kullandı.