Türk futbolseverleri müthiş bir heyecan bekliyor.12 Haziran-12 Temmuz 2020 tarihleri arasında düzenlenecek Avrupa Futbol Şampiyonası’nın EURO 2020 kA Milli Futbol Takımımız için büyük gün geldi çattı. uraları bugün Romanya’nın başkenti Bükreş’te çekilecek.

A Milli Futbol Takımımız için büyük gün geldi çattı. Zira A Milli Takımımızın EURO 2020'deki rakipleri bugün belli oluyor.

Kahramanmaraş'ta Spor Toto Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonası düzenlendi Kahramanmaraş'ta Spor Toto Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonası düzenlendi

Avrupa Futbol Şampiyonası kuraları bugün Romanya'nın başkenti Bükreş'te TSİ 20.00'de çekilecek. 

TSi 20.00’de başlayacak kura çekimi, TRT Spor’dan naklen yayınlanacak. EURO 2020 gruplarının kurasında 24 ülke 4 torbada yer alacak. A Milli Takım, kura çekiminde 3. torbada bulunacak. Elemeler vasıtasıyla 20 ülke EURO 2020’ye direkt katılma hakkı kazandı.

Son 4 takım play-off’tan

EURO 2020’de mücadele edecek son 4 takım, Mart 2020’deki UEFA Uluslar Ligi play-off maçları sonunda belli olacak. Play-off etabında; A Grubu’nda İzlanda-Romanya ve Bulgaristan-Macaristan, B Grubu’nda Bosna Hersek-Kuzey İrlanda ve Slovakya-İrlanda, C Grubu’nda İskoçya-İsrail ve Norveç-Sırbistan, D Grubu’nda ise Gürcistan-Belarus ve Kuzey Makedonya-Kosova karşılaşmaları oynanacak. Eşleşmelerin kazananları, grup birincisi olarak finallere katılabilmek için karşı karşıya gelecek.