Geçtiğimiz ay ataması bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan fakat görevlerine başlayamayan binlerce mağdur öğretmen seslerini duyurmaya çalışıyor.

Meclis'in en hareketli günleri başlıyor! 2023 bütçeleri ele alınacak, işte takvim Meclis'in en hareketli günleri başlıyor! 2023 bütçeleri ele alınacak, işte takvim

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz ay Ankara’daki Beştepe Millet Kongre Merkezi'nde 20 bin öğretmenin atamasının yapıldığını ilan etse de gerçeğin böyle olmadığı ve binlerce öğretmenin mağdur olduğu öğrenildi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan’ın da katılımlarıyla 1 Eylül tarihinde Beştepe Millet Kongre Merkezi'nde 20 bin öğretmenin ataması gerçekleştirildi.

Atama işleminin ardından büyük bir mutlulukla ve heyecanla görev yapacağı yerleri öğrenen öğretmenlere, bir güvenlik soruşturması yapılacağı duyuruldu.

12 EYLÜL’DE SÜREÇ TAMAMLANACAK DENMİŞTİ

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer söz konusu güvenlik soruşturmasıyla ilgili olarak, 12 Eylül'de sürecin tamamlanacağını ve öğretmenlerin sınıflarında olacağını açıklarken, İçişleri Bakanı

Süleyman Soylu da sürecin hızlı işleyeceğini okulların açıldığı haftayı takiben tüm prosedürlerin tamamlanacağını belirtmişti.

Öğretmenler heyecanla okullarında görev almayı beklerken “güvenlik soruşturması devam ediyor” adı altında binlerce öğretmenin hala görevlerine başlayamadığı belirlendi.

SOSYAL MEDYADAN SESLERİNİ DUYURUMAYA ÇALIŞIYORLAR

Göreve başlama heyecanıyla oturdukları illerdeki düzenlerini bozup görev yerlerinde ev kiraladıklarını ve hala göreve başlayamadıkları için çok büyük maddi ve manevi sıkıntılar çektiklerini dile getiren öğretmenler, sosyal medya üzerinden seslerini duyurmaya çalışıyor.

Yetkililerden biran önce sürecin tamamlanması üzerinde çalışmalar yapmasını bekleyen binlerce öğretmen mağduriyetlerinin giderilmesini bekliyorlar