Arda Turan, yayımladığı bir YouTube klibiyle futbolu bıraktığını açıkladı. Turan, ''Artık kramponları asma vakti'' dedi.

Galatasaray altyapısında futbola başlayan ve Avrupa'da Atletico Madrid, Barcelon gibi dev kulüplerde top koşturmasının ardından Medipol Başakşehir ile Türkiye'ye geri dönen Arda Turan son olarak başladığı yer olan Galatasaray'ın formasını terletmişti. Son günlerde geleceği ile ilgili kararını vermesi beklenen 35 yaşındaki isim profesyonel futbolculuk kariyerini noktaladığını duyurdu.

EŞİNİN HESABINDAN PAYLAŞTI!

Vedasını eşi Aslıhan Doğan Turan'ın YouTube hesabından paylaştığı 'Arda'nın Vedası' isimle video ile duyuran Arda Turan, Bayrampaşa Altıntepsi'de başlayan futbol kariyerinin tüm detaylarına bu veda videosunda yer verdi.

"BİR BAYRAM SABAHI TERİM..."

Videoda Fatih Terim ile tanışma serüvenine de yer veren Turan, "Fatih Terim'le Florya'da bir bayram sabahı tanıştım. Bana doğru yaklaştığında, kalbim yerinden çıkacak gibi hissettim. Küçük bir çocuktum. 13-14 yaşındaydım, adımı çok kez duymuştum ama ilk kez kulaklarıma inanamıyordum. Adımı biliyor olması, beni çok mutlu etmişti." ifadelerini kullandı.

VİDEO SONUNDA DİKKAT ÇEKEN GÖNDERME

Fenerbahçe'de ayrılık rüzgarı! Jorge Jesus o ismin biletini kesti Fenerbahçe'de ayrılık rüzgarı! Jorge Jesus o ismin biletini kesti

Videonun son kısmındaki sözler dikkat çekti. "Artık gözyaşları içerisinde ama cesaretle kramponları asma vakti." diyen Turan, "Tüm yolculuğum boyunca elimden geldiğince en iyisini yapmaya çalıştım. Ve bence fena da bir iş çıkarmadım. Yeniden hazırım. Futbolun içinde, saha kenarında yeniden görüşünceye dek..." sözleriyle teknik direktörlük sinyalleri verdi.