Ankara'da Suriye uyruklu hamile kadın ile 3 yaşındaki kız çocuğu evde ölü olarak bulundu.

Ankara'nın Altındağ ilçesi Örnek Mahallesi 662. Sokak'ta bir apartmanın üçüncü katında yaşayan 4 aylık hamile Hatice Ekin (23) ile 3 yaşındaki kızı Zelal Ekin'den yakınları öğle vaktinden beri haber alamadı.

Ailesinden haber alamayan baba Osman Ekin, eşi ve çocuğunu kontrol  etmesi için yakınlarını aradı. Ekin ailesinin kapısını çalan komşuları ile  yakınları, kapıyı kimsenin açmaması üzerine eve balkondan girdi, hamile anne ve  kızı banyoda hareketsiz buldu.

Olay yerine çağrılan 112 Acil Servis ekibi, Hatice Ekin ile kızı  Zelal'in yaşamını yitirdiğini belirledi.

Başkent Doğalgaz ve polis ekipleri evde bir süre inceleme yaparken  AFAD görevlileri de herhangi bir kimyasal bulguya rastlamadı.

Çalıştığı iş yerinden evine dönen Baba Osman Ekin, çevredekiler  tarafından güçlükle sakinleştirildi ve bir yakınının evine götürüldü.

Hamile anne ve kızının banyodaki şofbenden sızan doğalgaz nedeniyle  yaşamını yitirdiği şüphesi üzerinde duruluyor.

Cenazesi Ankara Adli Tıp Kurumuna kaldıran anne ve kızın kesin ölüm  nedeni, yapılacak otopsinin ardından belli olacak. 

''Merak edip eve bakmaya gittim ve ikisi de yerde yatıyordu''

Mahalledeki esnafından Merve Kabal, Hatice Ekin ile yaklaşık 4 aydır  tanışıklıklarının olduğunu belirtti.

Yer yerinden oynayacak: Bilim insanları ölümsüzlük iksirini buldu Yer yerinden oynayacak: Bilim insanları ölümsüzlük iksirini buldu

Sabahtan akşama kadar dükkanda durduğunu ve Hatice Ekin'in de  kendisini ziyaret edip yoldaş olduğunu aktaran Kabal, ''Bugün eşi aramış,  telefonuna ulaşamayınca eşinin akrabaları var kendisi Suriyeli, eşinin akrabaları  bu çevrede oturuyorlar, onlar gelip sordu, akşam saatlerinde gelmezdi zaten. Ben  de en son sabah gördüğümü söyledim, akşam saat 20.30 civarında evlerinden çığlık  sesleri geldi ve bir problem olduğunu fark ettim. Kapıyı açan olmayınca balkondan  girmişler, banyonun kapısı da kilitliymiş. Merak edip eve bakmaya gittim ve ikisi  de yerde yatıyordu.'' dedi.

Kabal, anne ve kızının ölümü üzerine çevredekilerin bir çok şey  söylediğini anlatarak, şunları kaydetti:
'Doğalgaz sızıntısı olduğu düşünülüyor. Şofbenden kaynaklı olabilir  çünkü şofbenleri de banyodaymış zaten. Ben gördüğümde ikisi de yerdeydi... Bu  olayları yaşadığımızda sekiz buçuk civarıydı. Alt komşusu öğlen 13.00'ten beri  suyun açık olduğunu söylüyordu. Çamaşırlarını asmıştı ve yemek yapmış, mutfakta  yemekleri vardı ve evi temizdi sonra da muhtemelen çocuğuyla birlikte banyoya  girdi.''

AA