Lig'de tarihinin en kötü sezonunu geçiren ve 5 maçta 5 yenilgisi bulunan Kahramanmaraşspor, sezonun en fazla mağlubiyet aldığı dönemini yaşarken Anavatan Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Doluzengin konuya el atarak taraftarları heyecanlandırdı.

Ligde aldığı sonuçlarla tarihinin en kötü sezonunu geçiren Kahramanmaraşspor, olumsuz istatistiklerine yenilerini Sarıyer karşısında yaşadığı mağlubiyetle ekledi.

Sarıyer deplasmanında 3-1 kaybeden Kahramanmaraşspor, bu sezon ligdeki 5. maçında 5. yenilgisini yaşadı ve tarihinin en kötü performansına imza attı.

Bilindiği üzere 2021-2022 futbol sezonuna genç bir kadro ile başlayan ve stadyumu olmaması nedeniyle iç saha maçlarını deplasmanda oynamak zorunda kalan şehrimizin tek profesyonel takımı Kahramanmaraşspor, adete kaderine terk edilmişti.

Kahramanmaraşspor’un durumu hakkında değerlendirmede bulunan Anavatan Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Doluzengin, sosyal medya hesabından dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Doluzengin'in paylaşımı şu şekilde:

"Kahramanmaraşspor sahipsiz değildir. Son günlerde şehrimiz adına spor alanında büyük talihsizlikler yaşanmakta olup, şehrimizin sembolü Kahramanmaraş Futbol Kulubü'nün uğramadığı hezimet kalmamıştır. Siyasi ve iş adamları resmen sessizliğe bürünmüş kötü gidişatın önü bir türlü kesilmemekle takımımızın ligden düşmesini beklemektedirler. 

Beşiktaş listesine aldı! Görüşme gerçekleştirildi! Adam Ounas İstanbul'a geldi Beşiktaş listesine aldı! Görüşme gerçekleştirildi! Adam Ounas İstanbul'a geldi

FETHİ ÇOKKESER GETİRİLSİN ÇAĞRISI
Oysa çözüm çok basittir şuanki yönetimin derhal istifa ederek yeni gelecek yönetim önünü açması ve acilen şehrimizin takımını TFF 1. Lig'e kadar yükseltmiş sayısız ayrı ayrı liglerde şehrimize şampiyonluklar yaşatan  ancak görevine haksız bir şekilde son verilmiş kıymetli değerli ve taraftarın sevdası teknik direktörümüz Fethi Çokkeser takımın başına aciliyetle getirilmeli ve kötü gidişata hızlı bir şekilde çare olunmalıdır.

YÖNETİMİ DEVİR ALMAK İSTİYORUZ
Anavan Partisi ve Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Doluzengin olarak eğer şuanki yönetim devir konusunda önümüze engel koymaz yönetimi devir ederse biz ivedi olarak Fethi Çokkeser hocamız ile görüşerek tekrardan takımın başına gelmesi için gereken girişimleri ve görüşmeleri yaparak Fethi Hoca'nın  transferi gerçekleştirilerek, bu kötü gidişata ivedi bir şekilde son vereceğimizi takımımızın mali ve hukuki tüm sorumluluklarını üstleneceğimizi, şehrimiz ve takımımız üzerinde oynanan bütün oyunları bozacağımızı, kamuoyuna saygılarımızla bildiriz."