Altın fiyatları yükselişine devam ediyor. ONS altın fiyatı 1821 dolarda hareket ediyor. Gram altın fiyatı 800 liraya geçerek sert hareketleriyle göz dolduruyor. Dolarda devam eden altın fiyatları için etki oluşturduğu söyleniyor. Altın fiyatları için Oktay Teknik Analiz yorumlarını sürdürdü. Peki, altında ralli başlıyor mu? Oktay Teknik Analiz altın fiyatı için umutlu konuştu.

ALTIN FİYATI NE OLACAK! ALTINDA RALLİ GELİYOR
Altın fiyatları için gerçekten ralli yaşanacağını söyleyen Oktay Teknik Analiz, “Bu 5 ayın içerisinde bu hamle başlayacak.” dedi. ONS altın fiyatı için 1830 doların halen direnç olduğunu söyleyen teknik analist, “Geçerse belki 1870’leri görebiliriz. Ama burada dikkatli olacağımız rakamlar aşağıda 1.753’ler yukarıda da 1830’lar ifade edelim.” yorumunda bulundu.

GRAM ALTIN FİYATI İÇİN REKOR TAHMİN
Gram altın fiyatı için  870 rakamına doğru bir yolculuğun olduğunu söyleyen teknik analist, “Dolar/TL’de Merkez Bankası'nın artık doları 14’ü geçirmemek için çabalarını seyrediyoruz. Oraya bir baskı kurulmuş durumda. Gram altında ons altın tarafında kalıyoruz. Gerçek para kazanma şu anda altın tarafında yaşanacak. Çünkü dolardaki bu baskı sürecektir. Bir dönem daha hatta kur vadeli olduğu içinde vade sonlarına doğru doların gevşeme potansiyelinde yaratılabileceğini düşünüyorum. Tabi yaparlar yapamazlar, o kısmı var, yaklaştığında göreceğiz diye ifade edelim. Şimdi 870 hamlesinin başladığı ifade etmiştim. 788 civarlarında bir destek var. Desteğin üzerinde kaldığı müddetçe 870’e doğru hamlenin devam etmesini bekliyorum.” dedi.

GRAM ALTINDA YENİ ZİRVELER GELEBİLİR
Gram altın fiyatı için 789-793’lerin üzerinde kalıcılık sağlanırsa yeni zirveye girilebileceğini söyleyen teknik analist, “Türkiye piyasalarında gram altın ya da gram gümüş anlamında dolara karşı para kazanmak önemli olacak. Çünkü dolar/TL'deki baskı sürdüğü sürece dolardan para kazanmak biraz daha zor olacaktır diye ifade edelim.” ifadelerini kullandı.