Siirt'in Pervari ilçesinde PKK'lı teröristler tarafından yola tuzaklanan mayına basması sonucu şehit olan Kahramanmaraşlı Piyade Uzman Onbaşı Bekir Gündeş'in naaşı toprağa verilmesinin hemen akabinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ve beraberindeki heyetle baba ocağında şehidin ailesinin ziyareti gerçekleştirelerek, Onikişubat ilçesine bağlı Beşen mahallesinin su sorununu çözüm noktasında söz verilmişti. Aradan geçen 18 aya rağmen bu söz tutulmadığı gibi şebekenin masrafı olarak 7 milyon lira gibi bir bedel bahane edilerek şehit ailesi dışlanmıştır.

Gözden kaçırmayın

Kahramanmaraş’ta ekili arazilerin oranı arttı Kahramanmaraş’ta ekili arazilerin oranı arttı

Piyade Uzman Onbaşı Bekir Gündeş, 4 Mayıs 2020 günü, yola tuzaklanan mayına basması sonucu şehit oldu. 23 yaşındaydı… Kazım ve Gülbahar Gündeş çiftinin 5 çocuğundan biriydi… 

Memleketi Kahramanmaraş'ta binlerce hemşehrisi tarafından son yolculuğuna uğurlandı. Kahraman şehidin Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi'ne bağlı Ilıca-Beşen Mahallesi'nde yaşayan acılı ailesinin yoksulluğu ve yoksunluğu yürekleri parçalamıştı.

ÜNAL İLE GÜNGÖR SÖZ VERMİŞTİ 

Dönemin AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ve beraberindeki heyetle baba ocağında şehidin ailesinin ziyareti gerçekleştirelerek, Onikişubat ilçesine bağlı Beşen mahallesinin su sorununu çözüm noktasında söz verilmişti. Aradan geçen 18 aya rağmen bu söz tutulmadığı gibi şebekenin masrafı olarak 7 milyon lira gibi bir bedel bahane edilerek şehit ailesi dışlandığı görüldü.

Verilen sözün yerine getirilmemesi üzerine Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ü makamında ziyaret eden şehit ailesi verilen sözleri hatırlatarak 7 milyon lirayı biz sana verelim, sen bize şehit olan çocuğumuzu getir diyerek sitemde bulundu.

"7 TRİLYONU BEN VERİM, BENİM OĞLUMU BANA GETİR" 

Şehidin Anası Gülbahar Gündeş; ''Hayrettin Güngör Ilıca'ya gelmiş. Ilaca'da demiş ki 'şehit ailesi su istiyor' demiş. '7 trilyon lira çıkıyor' demiş. O lafıda geldiler bana söylediler. Bende arabaya bindim yanına vardım. Kendisine böyle böyle demişsin. 7 trilyon ben vereyim benim oğlumu bana getir dedim, seslenemedi, öyle dona kaldı. Ben suyumu istiyorum. Ben kuyu suyuda istemedim, akarsuyu istedim. Buraya gelenlerin hepside bana söz verdi. Getiririz senin suyunu dediler, 18 ay oldu daha su gelmedi. 18 aydan beri hiç bir çalışma olmadı, her yere de dilekçemizi verdik.'' şeklinde konuştu.

Şehidimizin Babası Kazım Gündeş; ''Biz şehidimizin adına devletimizdene su istedik. Mahir Ünal geldi söz verdi, Hayrettin Güngör geldi söz verdi. Şehidimiz adına başka hiç bir talepte bulunmadık.'' dedi

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel ise burada yapotığı açıklamada; ''Burada şehidimizin ailesinin yanındayız. Bir şehit ailesi kendileri için bir şey istemiyor. Bölge için diyor ki; su getirin, bir tane su istiyorlar bölgeye. Ama malesef alınan cevaplar üzücü. Şehitlere sahip çıktıklarını her platformda dile getirenler, şehitler için ne gerekiyorsa yaparız deyipte, bizim gibi vatan millet sevdalısı insanları farklı amaçlarla, farklı algılarla bizi farklı bir yere oturtmaya çalışanlara buradan sesleniyorum. 

''ŞEHİT AİLEMİZİN İSTEDİĞİ TEK ŞEY İÇİLECEK BİR SU''
Sayın Ünal, Sayın Güngör bakın 18 ay önce şehit verdiğimiz kardeşimizin ailesine burada söz verdiniz. Dediniz ki biz size içme suyu getireceğiz. Ve 18 ay oldu bir tane çivi çakılmadı. Üstüne üstlük 7 milyon lira buraya masraf çıkıyor. 7 milyon liralık masrafı nasıl karşılayalım dediniz. Şehit annemiz makamınıza geldi. makamınızda ben sana 7 milyon lirayı vereyim, benim çocuğumu geri getir dedi. Hiç seslenemediniz. Bizim istediğimiz, şehit ailemizin istediği, bölge halkımızın istediği tek şey içebilecek bir su. Bu kadar içebilecek bir su. Bütün istedikleri bundan ibaret. Ve bunu karşılamalarını rica ediyoruz. Allah rızası için verdiğiniz sözü yerine getirin. şehitler üzerinden sağ sola çakmayı bırakın. Lütfen şehitlerimizin ailesine biraz olsada sahip çıkın.

''VERDİĞİNİZ SÖZÜ YERİNE GETİRİN''
Bu insanların yüzüne nasıl bakacaksınız. tek bir yolu var, o suyu buraya getireceksiniz ki bu insanların yüzüne bakabilecek haliniz kalsın. Aksi takdirde bu insanların yüzüne bakmaya yüz ister, yürek ister, verdiğiniz sözü yerine getirin. şehit ailemizin tek bir ricası var içilecek bir su. O gün gelip burada bir söz vermişseniz bu artık namus borcudur, bu artık vatan borcudur, bu artık şeref borcudur. Buraya bu su gelmek zorundadır. Çünkü şehitlerimizin kanı toprağı sularken, kendilerin bu sözü verip kaçmaları doğru değil.'' ifadelerini kullandı.