Aydın'ın Nazilli ilçesinde bir evin bahçesine iddiaya göre hırsızlık amaçlı giren alkollü şahsın ısınmak için yaktığı ateş, bahçe içerisindeki iki arabaya sıçradı. Yangında arabalarda büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

Yeşil Mahalle Kanal Yolu Altı Mevkiinde, A.A.T. isimli alkollü şahıs sokak üzerinde bulunan müstakil bir evin bahçesine girdi.

İddiaya göre hırsızlık amaçlı bahçeye giren şahıs ısınmak için ateş yaktı.

Bahçedeki kuru otlara sıçrayan alevler, rüzgarın da etkisiyle hızla büyüyerek bahçe içerisinde park halinde olan araçlara sıçradı.

Gözden kaçırmayın

Vatandaşlık peşinde koşan yabancılar sağolsun(!) Konut satışları yüzde 39 arttı Vatandaşlık peşinde koşan yabancılar sağolsun(!) Konut satışları yüzde 39 arttı

Alevleri fark eden vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. İhbar üzerine bölgeye itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi.

Kısa sürede olay yerine gelen Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Nazilli İtfaiye Amirliği ekipleri yangına müdahale ederek söndürdü.

Bu esnada ev sahibinin bahçede beslediği köpek de alevlerin arasında kalmaktan son anda kurtarıldı. Şüpheli şahıs polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.