Gastronomi Turizmi Fuarı ve Konferansı'nda konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tepki çeken bir açıklama yaptı.

Fatma Şahin'in, ''Kahramanmaraş ile yarışmıyoruz. Barcelona, Paris, San Sebastian ile yarışıyoruz'' açıklamasına, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, ''Sayın Şahin haddini aşmıştır. Kahramanmaraştaki AK Partili yetkililer ve belediye başkanı buna cevap verip haddini bildirmeyecek mi? Yazıklar olsun.'' diyerek çok sert bir dille eleştirdi.

Öztunç'un sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamanın tamamı şu şekilde;

"Gaziantep de bizim Kahramanmaraşta bizim. Ama Gaziantep Büyükşehir belediye başkanının bu açıklamasını kınıyorum. Sayın Şahin haddini aşmıştır. Kahramanmaraştaki AK Partili yetkililer ve belediye başkanı buna cevap verip haddini bildirmeyecek mi? Yazıklar olsun."

FATMA ŞAHİN NE DEMİŞTİ?

''Artık şehirler yarışıyor. Ama biz Şanlıurfa, Hatay, Kahramanmaraş ile yarışmıyoruz. Barcelona, Paris, San Sebastian ile yarışıyoruz. Tesis sorunlarımızı tamamladık. Bu memlekette altyapı belediyeciliği bitmiş, sosyal ve kültürel belediyecilik yükselen bir değerdir. Şehir ekonomileri en önemli sağlamamız gereken bütüncül bakıştır. İşte bu yüzden İstanbul, İzmir ve Gaziantep ekonomileri için yapacak çok işimiz var. Kim ekonomiyi ekolojiye çevirir, yeşil ekonomiyi çalışırsa, kültür turizmini ekonomiye dönüştürüşe, kim bilgi ekonomisine şehri hazırlarsa bu rekabeti yönetecektir.''