CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde suya yapılan zammı ve su sayaçlarının ücret karşılığında değiştirilmesini Meclis gündemine taşıdı.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, AK Partili Hayrettin Güngör'ün yönettiği Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde 9 ayda suya gelen yüzde 100'ün zammı Meclis'te gündeme getirerek, fahiş zamlar sonrası eleştiride bulundu.

Meclis'te konuşan Öztunç; "AK Partili Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kahramanmaraşlıya zulmediyor. Bakın, AK Parti Ankara’da su fiyatlarının yarı yarıya indirilmesi için önerge veriyor. AK Partili Meclis üyeleri oy veriyorlar, önerge veriyorlar ama aynı AK Parti'nin Meclis üyeleri, belediyesi Kahramanmaraş’ta suya zam yaptırıyor.

"MİLLETİN CEBİNDEKİ ÜÇ BEŞ KURUŞA GÖZ DİKMİŞ"

MHP Kahramanmaraş İl Başkanı görevinden istifa mı etti? MHP Kahramanmaraş İl Başkanı görevinden istifa mı etti?

Yüzde 100’ün üzerinde Kahramanmaraş’ta suya zam yapılmıştır. Bu yetmiyormuş gibi bir de vatandaşın bilgisi, isteği, rızası olmadan su sayaçları değiştiriliyor. Millet zaten enflasyonun altında inim inim inliyor, AK Partili Kahramanmaraş Belediyesi bir de vatandaşın cebindeki üç beş kuruşa göz dikmiş, su sayaçlarını değiştirerek milletin cebindeki parayı resmen çalıyor. Kınıyorum AK Partili Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesini ve Başkanını." ifadelerini kullandı.