CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarla Hayrettin Güngör'e adeta ateş püskürdü.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç sosyal medya hesabından Helete suyunun Kahramanmaraş için kullanılması adına imzalanan protokol hakkında açıklamada bulundu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş il sınırları içinde bulunan Helete Düzbağ içme suyunun Kahramanmaraş halkının kullanımı için Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile anlaşma imzaladı.

Bu anlaşmanın sosyal medyada paylaşılması üzerine CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztunç adeta ateş püskürdü.

Öztunç yaptığı twitter paylaşımında, "Fatma Şahin’e “ Bizim suyumuzdan birazda biz kullanalım “ diye mi rica ettiniz? Bu kadar mı beceriksiz olunur?" derken şu açıklamalarda bulundu:

Ali Öztunç'tan Güvenç'e cevap: “Oylarınız düştükçe deliriyorsunuz, ağzınız bozuluyor, küfür ediyorsunuz" Ali Öztunç'tan Güvenç'e cevap: “Oylarınız düştükçe deliriyorsunuz, ağzınız bozuluyor, küfür ediyorsunuz"

"Şehrimizin suyu şehrimize gelsin diye protokol imzalama komedisi... su zaten Kahramanmaraş’ın. Helete Düzbağ Çağlayancerit’e, Çağlayancerit Kahramanmaraş’a bağlı. Fatma Şahin’e “ Bizim suyumuzdan birazda biz kullanalım “ diye mi rica ettiniz? Bu kadar mı beceriksiz olunur?"

2-102

HELETE SUYUNUN ASIL MİMARI

Helete suyunun Gaziantep'e tahsisi yapıldığı dönemde Pazarcık eski belediye başkanı Yakup Hamdi Bozdağ'ın mücadelesi onu bu imzalanan protokolün asıl mimarı haline getirir.

Helete Suyunun şimdiye kadar bağlanmamış olması sorgulanması gereken bir durumdur. Su bizim hatlarımıza henüz bağlanmadığından dolayı Gaziantep'e aktarıldı ve sonucunda suyun fazla olması sebebiyle Fatma Şahin, Gazianteplilere ucuza su verebildi.