AK Parti'nin desteklediği eski İl Başkan Yardımcısı Ali Köfte, bir kez daha hezimete uğradı. Kunduracılar Yapı Kooperatifi Başkan adayı olan Köfte, tepkiler üzerine adaylıktan çekildiği iddia edildi.

Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğine aday olan Ali Köfte, partisi AKP Kahramanmaraş İl Başkan Yardımcılığı ve İl Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etmişti. AKP teşkilatlarının da büyük desteğini alan Ali Köfte, rakibi mevcut Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Kuybu'ya karşı kaybetti.

AK PARTİ'NİN DESTEKLEDİĞİ ADAY EZİCİ ÇOĞUNLUKLA KAYBETMİŞTİ

AK Parti'nin eski İl Başkan Yardımcısı olan Ali Köfte'nin mevcut başkan Ahmet Kuybu'ya partinin büyük desteğini alarak rakip olması ve tüm bunlara rağmen Kuybu'nun ezici bir çoğunlukla seçimi kazanması gündeme bomba gibi düşmüştü.

BİR KEZ DAHA HEZİMETE UĞRADI

KMESOB seçiminde Ahmet Kuybu'nun karşısına aday olup hüsrana ugrayan Ali Köfte'ye bir hüsranda Kunduracı Esnaflarından geldi. 8 yıldır Kunduracılar Yapı Kooperatifi Başkan adayı olan Ali Köfte bu ayın 29 yapılacak olan Genel Kurul çalışmalarında esnafların gösterdigi tepki üzerine adaylıktan çekilmek zorunda kaldığı ve esnafların kendisini başkan olarak istemediği iddia edildi.

AK PARTİ KAHRAMANMARAŞ'TA İKİ DEFA KAYBETTİ

Koray Aydın'dan Kahramanmaraş'ta 5 bin üyeye 'Tello' halayı Koray Aydın'dan Kahramanmaraş'ta 5 bin üyeye 'Tello' halayı

KMESOP Seçimini AK Parti'nin il yönetiminden istifa ederek aday olan ve Ahmet Kuybu'ya ezici bir çoğunlukla kaybeden Ali Köfte'nin, önümüzdeki günlerde Kunduracılar Yapı Kooperatifi Başkanlığı seçimlerinden çekildiğinin iddia edilmesi, kent kamuoyunda "AK Parti, Kahramanmaraş'ta KMESOP seçiminde kaybetti. Şimdi de Kunduracılar Yapı kooparatifi Başkanlığı seçiminde Köfte'nin aday olmayacağının duyulması üzerine, AK Parti, en güçlü olduğu ilde kan kaybetmeye mi başladı?" yorumlarına neden oldu.

AÇIKLAMA YAPACAK MI, YAPMAYACAK MI?

2 Mayıs'tan bu yana kendi sosyla medya hesabı Facebook'u kullanmayan ve hiç bir paylaşım yapmayan Ali Köfte'nin, Kunduracılar Yapı Kooparatif Başkan adaylığından çekilip çekilmediği ile ilgili kamuoyuna bir açıklama yapım yapmayacağı merakla bekleniyor.