Sedat Peker, Alevi vatandaşları hedef alan Yeni Şafak yazarı Hayrettin Karaman'a tepki gösterdi.

Yeni Şafak Yazarı Hayrettin Karaman tartışma yaratacak bir yorum ortaya atmış, Karaman'ın kendisine ait sitesinde, gelen sorulara verdiği bir yanıtta "Alevi ile evlenmek" başlığı altında şu skandal ifadeler yer almıştı:

"Eğer bilerek Aleviliğini koruyorsa, Alevilere ait olup İslam ile bağdaşması mümkün olmayan inançları ve uygulamaları muhafaza ediyorsa o genç ile sünni bir kız evlenemez."

SEDAT PEKER'DEN TEPKİ

Karaman'ın yanıtı sosyal medyada tepkilere neden olurken; Sedat Peker de Karaman'a tepki gösterdi. 

Karaman'ın daha önce yolsuzluğu meşrulaştırmak için de fetva verdiğini hatırlatan Peker, ''Eğer iktidara zarar verecekse yapılan yolsuzlukları, skandalları gizlemek haktır diye fetva veren Hikmet Karaman Hoca şimdi de Alevi erkeklere kız verilmez diye fetva vermiş. Hikmet Hoca baldıza göz dikenlere kız verilir mi ne dersin? (Vallahi yazık Billahi yazık)'' diye yazdı. 

Gözden kaçırmayın

Kuryenin getirdiği kağıdı imzaladı, hayatı kabusa döndü! Kuryenin getirdiği kağıdı imzaladı, hayatı kabusa döndü!

Peker tweetine şöyle devam etti:

''2-1400 sene önce Ehl-i beyt’e yapılan haksızlıklara rıza göstermeyip “Bu zulümdür” diyerek yapılan haksızlığı dile getiren Alevi canlara kız da verilir, Kan da verilir, Can da verilir. Bence baldıza göz diken namussuzlara kız da verilmez, Kan da verilmez, Can da verilmez.''