İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sözcü gazetesinden Deniz Zeyrek'e konuştu. AK Parti'nin Dodurga'da kazandığı seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Akşener, “Madem Dodurga büyük zafer o zaman sandığı getir!” diyerek erken seçim çağrısında bulundu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Çankırı'nın Dodurga beldesindeki seçimleri AK Parti'nin kazanmasını değerlendirdi.

Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek'e konuşan Akşener, Konya Şehir Hastanesi'nde öldürülen Kardiyolog Ekrem Karakaya'yı hatırlatarak "Bütün meslek grupları bu kadar acı içindeyken Erdoğan Dodurga zaferi kutluyor" dedi.

Erken seçim çağrısını yineleyen Akşener, "Madem büyük bir seçim kazandınız o zaman sandığı getir" ifadelerini kullandı.

Akşener şunları söyledi:

Melih Gökçek'ten pes dedirten paylaşım! Montaj olduğunu farkedince anında sildi Melih Gökçek'ten pes dedirten paylaşım! Montaj olduğunu farkedince anında sildi

"Bütün meslek grupları bu kadar acı içindeyken Erdoğan Dodurga zaferi kutluyor. Cumhurbaşkanı Sarayı'na kapatıldığından bu yana bu arkadaş bir paralel evrende yaşıyor. Saray yaşamında ülke gerçeklerini göremiyor. ‘Açım' diyene ‘ne açı' diyor. Madem doktor, avukat, kadın cinayetlerini, çocukların gençlerin umutsuzluğunu, ev kadınlarının çaresizliğini, çiftçinin çilesini örtebilecek kadar büyük bir seçim kazandınız, o zaman sandığı getir.”