CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından sonra CHP'nin başörtüsü serbestliği ile ilgili TBMM’ye bir kanun teklifi vermesinin ardından tepkiler sürerken, İYİ Parti lideri Akşener'den flaş açıklama geldi.

Kılıçdaroğlu: Gün ışığı bir sinyaldir, engellerseniz hastalıklara yol açarsınız Kılıçdaroğlu: Gün ışığı bir sinyaldir, engellerseniz hastalıklara yol açarsınız

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den, CHP'nin başörtüsü teklifi hakkında ilk kez konuştu. Akşener, başörtüsü konusu üzerinde konuşmanın doğru olmadığını söyledi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sözcü gazetesine gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Akşener, CHP’nin başörtüsü teklifi hakkında ilk kez konuştu ve, “Kapanmış yaraların üzerinde konuşmayı doğru bulmuyorum. Türkiye’nin çok acil çözüm bekleyen sorunları var” dedi.

“Bir kadının başını örterek ya da açarak gezmesi insan hakkıdır” diyen Akşener, bununla ilgili bir problemleri bulunmadığını vurguladı.

Akşener, “Başörtüsüne dair geçmişte yaşananlar yanlıştı. O yanlışlığı da bağıra bağıra ifade edenlerden birisiyim. Ama o konunun artık problem olmaması, gündemimizden çıkması söz konusu. Hatta başörtüsüyle Meclis'e girecek olan kadın milletvekilleriyle ilgili görüşmeyi Sayın Cemil Çiçek'in isteğiyle ben yönettim. Sayın Kılıçdaroğlu genel başkandı. Kendisiyle de konuşarak hiçbir probleme, incitmeye sebep vermeden yönettik ve o iş de bitti… Temel prensip olarak elbette hakkın hukukun yanındayız. Biz gıdaya erişim gibi kanayan yaraları konuşmak durumundayız" şeklinde konuştu.

Akşener, seçim tarihine ilişkin dikkat çeken açıklamalar yaptı: "Muhtemelen bir ay farkla erken seçim kararı alınacak gibi görünüyor. Öyle bir durumda arkadaşlarla konuşacağız. Ben milletvekili değilim. Bütün kararları arkadaşlarım, milletvekilleriyle tartışıyoruz."

SİGARA İTİRAFI

Akşener, sigara alışkanlığına dair de açıklamalar yaptı. İYİ Parti lideri, günde 2.5 paket tükettiği sigaraya veda ettiğini belirtti. Akşener, 13 kilo verip 81 kilodan 68 kiloya düştüğünü vurguladı.