Son dakika haberine göre brent petrol ve dövizdeki dalgalanmaların etkisi akaryakıt fiyatlarına yansımaya devam ediyor. Son günlerde benzin ve motorine üst üste yapılan bir zamlara yenisi eklendi. Peş peşe yapılan zamlara litre fiyatı 25 lirayı geçen motorinden sonra bir zam da benzine geldi. Yapılan fiyat artışı sonrası benzinin litre fiyatı 21 lirayı aştı. İşte güncel akaryakıt fiyatları...

Zam bekleyen tüm çalışanların gözü kulağı orada! 2023 asgari ücret, emekli ve memur zammı ne kadar olacak? Zam bekleyen tüm çalışanların gözü kulağı orada! 2023 asgari ücret, emekli ve memur zammı ne kadar olacak?

Son dakika haberi: Brent petrolde günlük kayıp dün yüzde 3’ü aştı.

Son düşüşle aylık kaybı yüzde 10’a yaklaşan petroldeki en büyük baskı küresel yavaşlama endişeleri oldu.

Geçtiğimiz hafta başında petroldeki düşüşle yurt içinde yapılması planlanan motorin zammı iptal edilmişti.

Fakat faiz indiriminin ardından dolar kurunun 18’i aşması ile motorine Cuma günü zam yapıldı. Aynı beklenti benzin zammı için de geçerli oldu.

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litresi 80 kuruş arttı. Motorin de ise herhangi bir fiyat değişikliği olmadı.

GÜNCEL BENZİN FİYATLARI

23 Ağustos Salı gününden itibaren geçerli olan zam sonrası benzinin litre fiyatı İstanbul'da İstanbul’da 21,14, Ankara’da 21,25 ve İzmir’de 21,25 liraya yükseldi.

GÜNCEL MOTORİN FİYATLARI

İstanbul: 25,03

Ankara: 25,12

İzmir: 25,13