AK Partili Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya canlı yayında Şanlıurfalı vatandaşlarla ilgili ilginç açıklamalarda bulundu. Yalçınkaya'nın açıklamaları kamuoyundan büyük tepki çekti.

AK Partili Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya Şanlıurfa’da yayın yapan Edessa’da yayınlanan Gündem Özel programının konuğu oldu. Mehmet Yalçınkaya, Tunceli’nin Türkiye Komünist Partili (TKP)Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’ndan uyguladığı projeleri kendi ilçelerine uyarlamak için görüş aldığını söyledi. Mehmet Yalçınkaya’nın Şanlıurfa ve başkanı olduğu ilçe halkıyla ilgili açıklamaları tepki çekti.

BELEDİYE BAŞKANI TEPKİ ÇEKTİ
Odatv'nin aktardığına göre, AK Partili Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya Şanlıurfa’da yayın yapan Edessa’da yayınlanan Gündem Özel programının konuğu oldu.  Mehmet Yalçınkaya, Tunceli’nin Türkiye Komünist Partili  Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’ndan uyguladığı projeleri kendi ilçelerine uyarlamak için görüş aldığını söyledi.

Yayın sırasında, yapımcı Şeref Toprak'ın çiftçilere yönelik hizmetlerini sorması üzerine çalışmalarını anlatan Mehmet Yalçınkaya, izleyicileri şaşkına çeviren açıklamalarda bulundu.

SKANDAL SÖZLER
Yayında, yapımcı Şeref Toprak'ın, “Tunceli benzeri projeler mi uyguluyorsunuz?” sorusunu yanıtlayan Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya şunları söyledi:

Karı-kocanın filmlere konu olacak şeytani bir cinayet planı! Karı-kocanın filmlere konu olacak şeytani bir cinayet planı!

“Gittim ben. Tunceli Belediye Başkanı ile de görüştüm. Dedim ki, ya çıkar senin şu modelini. Belki bize bir faydası olur. Çıkardı adam. Şimdi adam nohutu vermiş, mazotu vermiş. 5 dönümde nohut ekecek. Hasatta geri getirecek. Şimdi bu model burada işlemez kardeşim. Alevi inancı çok sağlam bir inanç. Yani, hakkı, hukuku bilen adamlar. Adam biliyor. 5 dönüm nohut ekecek. Gitti, beş dönümün nohutunu aldı, mazotunu aldı. Getirip veriyor, başkan da pazarlıyor. Parasını veriyor, karını veriyor.

Şimdi ben versem ne mazotu alabilirim, ne nohutu alabilirim. ‘Ne olmuş baba yani bize 5 kilo nohut verdin diye (Alaylı bir ifadeyle) başımıza her gün kakirsin’ derler. Bu Tunceli modeli burada olmaz. Biz kendimize göre model bulmalıyız. Gittim, inceledim yani her şeyi.”

Akçakale Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Yalçınkaya'nın hem Akçakaleliler, hem de Şanlıurfalıları küçük düşürücü açıklamaları tepki çekti.