2022 senesinin ilk gününe vatandaşlar zam yağmuruyla uyandı. Doğalgazdan elektriğe, köprü geçiş ücretlerinden akaryakıta pek çok ürün 2022 senesinin ilk gününde zamlandı ve vatandaşı zor duruma düşürdü. Zamlar tüm hızıyla sürerken AK Parti'ye yakın isimlerden çok konuşulacak bir iddia geldi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın zamlardan haberi olmadığı öne sürüldü. 

ERDOĞAN'IN ZAMLARDAN HABERİ YOK MU?
Gerçekgündem'de yer alan iddiaya göre, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'a yakın olan isimler zamlardan Erdoğan'ın haberi olmadığını ve bazı zamların geriye çekilebileceğini iddia etti. 

Dikkat çeken yazının ilgili kısmı şu şekilde:

"Doğrudan Saraya yakın iki isimden öğrendiğimize göre, zamlar açıklandıktan sonra Erdoğan'a giden, süreçten tam haberlerinin olmadığını belirten birkaç yakın kurmayı zamların aşırı oranda olduğunu, büyük tepki gelebileceğini söylüyorlar. Hatta bu durumun fırsata çevrilebileceğini, zamların geri çekilerek yavaş yavaş farklı oranlarla açıklanabileceğini, böylelikle "Erdoğan zamlardan habersizdi, haberi olunca derhal müdahale edip kaldırdı, milletini korudu" havası yaratılabileceğini söylüyorlar. İşte bu nedenle Saray'dan beslenen kimi isimlere öncesinde paylaşım yaptırıyorlar ki Erdoğan zamları geri aldırırsa "biz demiştik" diyebilsinler. Ancak görünen o ki Erdoğan verilen yüzde 50'lik asgari ücret artışını birkaç günde çıkarmaya niyetli. Sonuç ne olursa olsun arada kaynayan troller oluyor..."