Bir dönemin iktidara yakınlığı ile bilinen anketçileri arasında yer alan Mehmet Ali Kulat, AK Parti'deki parti değişikliği iddialarıyla ilgili flaş bir paylaşımda bulundu.

Bir dönem AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen MAK Araştırma'nın sahibi Mehmet Ali Kulat, sosyal medya hesabından büyük ses getirecek açıklamalarda bulundu.

'Kral çıplak' sözüyle Erdoğan'ı eleştiren Bülent Arınç'a bir destek'te Hüseyin Çelik'ten! 'Kral çıplak' sözüyle Erdoğan'ı eleştiren Bülent Arınç'a bir destek'te Hüseyin Çelik'ten!

Kendisine sorulan soruları aktaran ve bunlara ‘imalı’ yanıtlar veren Kulat, önümüzdeki seçimler için ‘tersten 2002 seçimi’ değerlendirmesinde bulundu. 2002 seçimlerinde AK Parti yeni kurulmuş ve tek başına iktidara gelmişti.

"PARTİ DEĞİŞTİRME HAZIRLIĞI OLAN MİLLETVEKİLLERİNİ NEDEN BANA SORUYORSUNUZ?"
Mehmet Ali Kulat, paylaşımlarında şu ifadeleri kullandı:

“Parti değiştirme hazırlığı olan, bunun için görüşme yapan, kulis yapan / yaptıran Milletvekillerini neden bana soruyorsunuz?

Ne bileyim ben; kimler DEVA Partisi ile Gelecek Partisi ile kaç kişi İYİ Parti ile görüşüyor / görüştü? 20 kişi mi 30 kişi mi? Hiiiç ilgilenmiyorum.

“MUHALEFETLE GİZLİ KAPAKLI GÖRÜŞMELER YÜRÜTEN BÜROKRATLARI SORUYORLAR”
Hayır yani bunu söylesem bu seferde kelli felli bürokratların kurdukları kontakları soruyorlar. Hatta iktidar adına bürokratik görevleri devam ederken biz aslında sizdeniz, diye muhalefetle gizli kapaklı görüşmeler yürüten bürokratları da soruyorlar? Ya Hu bana ne? İlgilenmiyorum.

“TERSTEN 2002 SEÇİMİ”
Bunu da söylesen bu sefer kan kaybeden partilerin hangi vekillerin üstünü çizdiğini? soruyorlar.

Şimdi ben bilsem bile bulundukları şehrin vekil listesini yapacağı konuşulan o vekillerin aslında bizzat kendilerinin üstünün çizildigini söyler miyim?

Tersten 3 Kasım 2002 seçimi.”

ali-kulat