Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı' belediye başkanlığından istifa ettiğini duyurdu. Rasim Arı istifasına gerekçe olarak sağlık sorunlarını gösterdi.

Erdoğan sahaya indi: Seçim startı verildi Erdoğan sahaya indi: Seçim startı verildi

Haftalardır Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın istifa edeceği konuşuluyordu. Başkan Arı kararını verdi ve saat 16.00'da basın toplantısı düzenleyerek vedalaştı. 'Üzerimdeki zırhı çıkardım' diyen Rasim Arı, istifasının sebebini 'sağlık' sorunu olarak gösterdi. Rasim Arı şunları söyledi:

-Sağlık sorunlarım nedeniyle 21 aydır gururla onurla şerefle başı dik anlı açık bir şekilde ifa ettiğim Belediye Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Keşke tedavimizi belediye başkanı olarak sürdürme imkanım olsaydı. Ne yazık ki çok sık gidip gelmem gerekiyor. Ben bu şehirde yaşayacağım, yaşamaya devam edeceğim.

AK Parti'den ayrılmıyor

AK Parti'de siyasete devam edeceğinin altını çizen Rasim Arı, "Ben AK Partiliyim. Ölene kadar da AK Partili olmaya devam edeceğim." dedi. 

Hesabından sildi

Twitter hesabındaki 'Nevşehir Belediye Başkanı' ifadesini de silen Rasim Arı, yerine 'Bir hayalimiz var' notunu yerleştirdi. 

Rasim Arı kimdir?

Evli ve 2 çocuk babası olan Rasim Arı'nın eşinin ismi Melek Arı... 1975 yılında Nevşehir'de doğan Rasim Arı, Pendik İmam Hatip Lisesi ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. Siyasete Maltepe gençlik kollarında başlayan Rasim Arı, 2002 yılında Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın danışmanlığı görevini yürüttü. Bürokrasi hayatını bakanlar Güldal Akşit ve Nimet Çubukçu'nun danışmanı olarak sürdürdü. 

2011'de Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği görevini yürüten Rasim Arı, 9 Kasım'da Belediye Başkan aday adaylığı için görevinden istifa etti. Arapça ve İngilizce bilen Rasim Arı yerel seçimlerde Nevşehir Belediye Başkanı seçildi.