AK Partili Başakşehir Belediyesi, Kanal İstanbul'un bitişiğindeki 39 bin metrekarelik arazisinden ikisini konut alanı olarak satacak.

AK Partili Başakşehir Belediye Meclisi, Plan Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen teklife göre, mülkiyeti belediyeye ait olan toplam 39 bin 197 metrekare büyüklüğünde iki arazi “belediyeye gelir sağlamak için” satışa çıkarılacak.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş: "Koskoca Türkiye deney tahtası yapılır mı?" Prof. Dr. Özgür Demirtaş: "Koskoca Türkiye deney tahtası yapılır mı?"

Komisyondan geçen ve bugün de belediye meclisinde AK Partili ve MHP’li meclis üyelerinin oylarıyla kabul edilmesi beklenen teklifle, Kanal İstanbul Projesi’ne komşu olan araziler, kapalı teklif usulüyle, “arsa satışı” veya “hasılat paylaşımlı arsa satışı” yöntemiyle satılacak.

BirGün gazetesinden İsmail Arı imzalı habere göre; Tatarcık Mahallesi’nde bulunan ve satışa çıkarılacak arazilerden birinin 7 bin 807 metrekare büyüklüğünde olduğu ve bir diğer arazinin ise 31 bin 370 metrekare büyüklüğünde olduğu belirtildi.

İki arazinin de imar planlarında “gelişme konut alanı” statüsünde olduğu bildirildi.