Dolar ve altın aynı zamanda Türkiye ekonomisi ilgili dikkat çeken analizlerde bulunan Ekonomist Atilla Yeşilada'dan bu kez AK Parti ve MHP'ye ilişkin dikkat çeken bir iddia geldi.

Ekonomist Atilla Yeşilada son yayınladığı videosunda politik gelişmelerle ilgili dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. 

Gözden kaçırmayın

Cumhurbaşkanı Erdoğan BAE'ye gidiyor Cumhurbaşkanı Erdoğan BAE'ye gidiyor

AK PARTİ'DEN KOPUŞLAR
Yeşilada, Mart ayı itibari ile hükümetin yeni ekonomi modelinin başarısızlığa uğrayacağını belirtti. ve Durum böyle olunca AK Parti' ve MHP'de ciddi kopuşların yaşanacağına dikkat çekti. Yeşilada, Gelecek Partisi'nden çok sayıda AK Parti'li ve MHP'li ismin kendileri ile görüştüğüne ilişkin duyum aldığını söyledi.

GELECEK PARTİLİ ÖZDAĞ DA  AÇIKLAMIŞTI
Geçtiğimiz günlerde Gelecek Partisi Genel Başkan yardımcısı Selçuk Özdağ yaptığı açıklamada 60 civarında yeni ve eski AK Parti milletvekili ile görüştüklerini açıklamıştı. 

AK PARTİ'DEN İSTİFALAR OLACAK İDDİASI
Yeniçağ'dan Orhan Uğurluoğlu'na konuşan Özdağ şu ifadeleri kullanmıştı:

''Soru: Gelecek Partisi seçime hazır mı?

Selçuk Özdağ: "Yaptırdığımız anketlere göre yüzde 10 barajını aştık. AK Parti ve MHP'den bıkan, ezilen, ekonomik buhran altında çaresiz kalan yüzbinlerce seçmen Gelecek Partisi'ni tercih ediyor.

Çok sayıda milletvekili ile görüşüyoruz. Eski ve yeni tüm vekiller  Cumhur İttifakı'ndan da ucube rejimden de şikâyet ediyorlar.
AK Parti'nin kötü yönettiğinin ve seçimi kazanamayacağının farkındalar.

AK Parti'den yaklaşık 40 milletvekili ile görüşüyoruz. Eskiler de dahil edildiği zaman bu sayı 60'ları buluyor.

Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu görüşüyor, ben görüşüyorum diğer parti yetkililerimiz görüşüyor. Siyasetin içerisinden gelen hepimiz görüşüyoruz.
Aynı şekilde MHP'li vekiller ile de görüşüyoruz. Anavatan Partisi'nde, Doğru Yol Partisi'nde siyaset yapmış eski vekiller ile de görüşüyoruz.