AK Parti Elbistan Kadın Kolları Başkanı Ayşe Yıldız, ekibi ile birlikte istifa ettiğini duyurdu. Yıldız'ı istifa etmesini İlçe Başkanı Tıraş ve ekibinin neden olduğu ileri sürüldü.

Kahramanmaraş'ta otomobilin yayaya çarptığı kaza güvenlik kamerasında Kahramanmaraş'ta otomobilin yayaya çarptığı kaza güvenlik kamerasında

Kısa bir süre önce, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş'ın oğlu ve yeğeninin çalıntı mal aldığı öne sürülmesi ile başlayan patlak, çığ gibi büyüdü. İşlerin iyi gitmediği Elbistan da bu olayı atlatamadan, kendini aklamaya çalışan Tıraş, daha sonra Cumhurbaşkanı Danışmanı Sefer Turan' ın kardeşi Cihangir Turan'ı darp etti. Bu olay gündemdeki yerini korurken, Elbistan bu seferde istifa depremi ile sarsıldı.

İddialara göre parti içinde sözlü saldırılara maruz kaldığı öne sürülen Elbistan İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşe Yıldız ve ekibi sosyal medya hesabından açıklama yaparak istifa ettiklerini duyurdu. Yaklaşık 15 gün önce Yıldız ve ekibinin istifa ettiği ama istifanın işleme konulmadığı öğrenildi. Öte yandan Elbistan İlçe teşkilatanın komple genel merkeze çağrıldığı da öne sürüldü.

AK Parti Elbistan Kadın Kolları Başkanlığı'ndan istifa eden Ayşe Yıldız'ın açıklaması şu şekilde:

"KAMUOYUNA 
Şahsım ve ekip arkadaşlarım ile birlikte gönül vererek tüm samimiyetimizle canla başla çalıştığım Ak parti Elbistan ilçe kadın kolu başkanlığı görevimden istifa etmiş bulunuyorum. Çalışmalarım süresince gördüm ki Elbistan ilçe başkanlığının asıl hedefinin memleket sevdası ak parti davası olmadığı, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bizlere telkin ettiği samimi ve dürüst çalışma aşkına uymadığı, makamlarını ve kendilerine tevdi edilen görevin layıkıyla yerine getirilmediği bir ortamda, arkadaşlarım ile birlikte verdiğim mücadeleden rahatsız olunduğu, bana ve ekibime uygulanan mobbing ve psikolojik baskının  dayanılmaz olduğu noktada Kahramanmaraş il kadın kolu başkanlığının da verdiğimiz mücadelede bize destek olmadığı, sorunlara umursamaz yaklaşımı sonucunda ben ve yönetim kurulu üyelerimin istifaya mecbur bırakıldığımızı kamu oyuna üzülerek bildiririm. Şahsım olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın ve partimin yanındayım."

ayse11

ayse22