Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Sezen Aksu konusunda geri adım atması dikkati çekti.

Sezen Aksu'nun 'Şahane bir şey yaşamak' adlı şarkısıyla ilgili tartışmaların ilk günlerinde "Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz; o dilleri yer geldiğinde koparmak bizim görevimizdir" ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün geri adım attı. 

NTV yayınında yaptığı açıklamada "Şimdi burada çok açık net bir gerçeği ortaya koymakta fayda var. Öncelikle benim oradaki hitabımın muhatabı Sezen Aksu değildir. Sezen Aksu, Türk müziğinin önemli bir ismidir. Şarkılarıyla insanımızın duygularına tercüman olmuş bir sanatçımızdır" dedi. Ardından şunları söyledi:

'BİR KİŞİNİN ŞAHSINA DEĞİL, KUTSALLARA KARŞI HAKARETE DÖNÜK BİR TAVIR OLARAK SÖYLEDİM'
"Kaldı ki burada sadece Hazreti Adem aleyhissalatü vesselam ile Havva validemiz değil, aynı zamanda burada Meryem validemize de aynı şekilde hakaret var. İnsanımızın kutsallarına yönelik hassas bir duruşum var. Bunu da herkes bilir. 'Dilini koparma' ifadesini bir kişinin şahsına değil, kutsallarına karşı hakarete dönük bir tavır olarak ifade ettim."

Gözden kaçırmayın

Hiç görmediği şirketi için evine 7 buçuk milyon lira borç geldi Hiç görmediği şirketi için evine 7 buçuk milyon lira borç geldi

Erdoğan'ın canlı yayındaki geri adımının perde arkasında neler yaşandığıyla ilgili henüz net bir bilgi edinilmiş değil, bir kulis haberi vardı.

AK PARTİ KURMAYLARI RAHATSIZ, ERDOĞAN 'BU KONULAR BANA KALMASIN' DEDİ
Konuyla ilgili dün Türkiye gazetesinde yayımlanan haber de dikkat çekiciydi. Söz konusu habere göre AK Partili kurmaylar, Sezen Aksu'ya gösterilen tepkinin fazla olduğu görüşünü dile getirdiler. Bir kurmay da Sezen Aksu’nun tepki gösterilen şarkı sözlerinin 5 yıl önce yazıldığını hatırlatarak, şarkının sözlerinin anlamını anlattı.

Eleştiri ve yorumları dinleyen Erdoğan’ın da bunun üzerine “Konuşun tabii, bana kalmasın bu konular” dediği öğrenildi.