AK Parti Kahramanmaraş Onikişubat Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Kadir Kaya, sosyal medya hesabından çarpıcı bir paylaşımda bulunmuş ''Ak Parti kimler yüzünden, insanları ne sebeplerden dolayı kaybediyor hepsini açıklayacağım'' demişti.

Kamuoyu Kadir Kaya’nın yapacağı açıklamayı beklerken sosyal medya hesabından yeni açıklamasıyla  'U' dönüşü yaparak ''Partimiz içerisinde kişisel problem yaşadığım bazı konuların çözümü noktasında yapmış olduğum paylaşım, amacı ve gayesi dışında kullanılmıştır.'' dedi.

KADİR KAYA İLK PAYLAŞIMINDA NE DEMİŞTİ?

AK Parti Kahramanmaraş Onikişubat Gençlik Koları Başkanı olan Kadir Kaya, kendi sosyal medya hesabından "Yıllardır emek verdiğim ve çalışmaktan onur ve gurur duyduğum AK Parti kimler yüzünden insanları ne sebeplerden dolayı  kaybediyor hepsini saat 22:00 gibi açıklayacağım ..!" dedi.

Kaya’nın adeta bir itiraf niteliği taşıyan sözleri gündeme bomba gibi düştü. Tepkilerin ardından Kaya yeni bir paylaşım yaparak 'Partimiz içerisinde kişisel problem yaşadığım bazı konuların çözümü noktasında yapmış olduğum paylaşım, amacı ve gayesi dışında kullanılmıştır.' diyerek geri adım attı.

KADİR KAYA: AK PARTİ KİMLER YÜZÜNDEN İNSANLARI KAYBEDİYOR

Kadir Kaya, sosyal medya paylaşımında, “"Yıllardır emek verdiğim ve çalışmaktan onur ve gurur duyduğum AK Parti kimler yüzünden insanları ne sebeplerden dolayı  kaybediyor hepsini saat 22:00 gibi açıklayacağım ..!" demişti.

KADİR KAYA ‘U’ DÖNÜŞÜ YAPTI

Kaya’nın paylaştığı sözler gündem olurken, AK Parti cephesinde telefon trafiğinin yaşandığı öne sürüldü. İddiaya göre, Kadir Kaya’nın kendisine gelen telefonların ardından, sosyal medya hesabından sabah saatlerinde yeni bir açıklama paylaştı.

Kadir Kaya, yaptığı yeni paylaşımda ‘’Partimiz içerisinde kişisel problem yaşadığım bazı konuların çözümü noktasında yapmış olduğum paylaşım, amacı ve gayesi dışında kullanılmıştır. Bu durumun partimiz aleyhine malzeme edilmek istenmesini görüyorum…’’ diyerek  ‘U’ dönüşü yaptı.

KADİR KAYA’NIN SON PAYLAŞIMI ŞU ŞEKİLDE

‘’Değerli Büyüklerim, Kardeşlerim ve Dava Arkadaşlarım;

Akşam ki paylaşımım nedeniyle bu açıklamayı yapmam hâsıl olmuştur. Partimiz içerisinde kişisel problem yaşadığım bazı konuların çözümü noktasında yapmış olduğum paylaşım, amacı ve gayesi dışında kullanılmıştır. Bu durumun partimiz aleyhine malzeme edilmek istenmesini görüyorum. Şunun açıklıkla bilinmesini isterim ki, ne dün ne bugün ne de yarın Cumhurbaşkanımız Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a bağlılığımdan ve partimize olan sadakatimden taviz vermedim, vermeyeceğim. Görevim konumum ne olursa olsun, gerekirse bir nefer olarak bile bu Davanın sancağını en önde taşıyacağımın bilinmesini isterim.

Kişisel problemlerinin çözümü noktasında emek veren değerli parti büyüklerime teşekkür ediyor, bu davanın bu güçlü teşkilat savunucuları olduğu sürece ilelebet payidar kalacağından hiç şüphe duymadığımı belirtmek istiyorum.

DURMAK YOK YOLA DEVAM…’’

2022-01-06_11-06-09

 KANAL MARAŞ GÜNDEME TAŞIMIŞTI

Konu ile ilgili Kanal Maraş Genel yayın Yönetmeni Mustafa Karaaslan şu açıklamada bulundu. ‘’Kadir Kaya, paylaşımında üstü kapalı olarak ‘paylaşımının amacı ve gayesi dışında kullanıldığını, Partisi aleyhine malzeme edilmek istenmesini gördüğünü’ beyan etmesi çok manidardır. Bir siyasetçi korktuğu ve sonradan çark edeceği bir cümleyi sosyal medya hesaplarından paylaşmamalıdır. Paylaştığı takdirde tarafsız habercilik anlayışımız gereği bunu haber yapmamız bizim en doğal hakkımızdır. Kaldı ki kendisi, ‘AK Parti içerisinde kimler yüzünden insanları ne sebeplerden dolayı kaybediyor hepsini saat 22:00 gibi açıklayacağım’ diyerek, Kahramanmaraş kamuoyunun dikkatini çekmesi ve sonradan ‘U’ dönüşü yapması, kafalarda soru işaretlerinin oluşmasına yol açmıştır. Kanal Maraş olarak bizler, hiçbir haberi amacı ve gayesi dışında kullanma gibi bir niyetimiz olamaz. Siyasetçi yaptığı açıklamanın arkasında durmuyor ve topu taça atarak bize yönelik cümle sarf ediyorsa, ona sadece otur oturduğun yerde aksi takdirde kimlerden telefon beklediğini manşetten haberini verdireceğimin ikazını yapıyorum. Kanal Maraş hiçbir zaman afaki haber yapmaz. Boş haber yapmaz. Siyasetçi her sözünün, her paylaşımının arkasında duracak, durmuyorsa ‘U’ dönüşü yapıyorsa siyaset sahnesinde yer almayacak’’