İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel, Kahramanmaraş’ta yaşanan art arda depremler sonrasında Milli İrade Meydanı'nda açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel Kahramanmaraş'ta art arda meydana gelen depremler sonrası yetkililere çağrıda bulundu.

Kahramanmaraş'ın, Kahramanmaraş halkının depreme hazır olmadığını söyleyen Çabukel, depremin artık kapımızda değil ayaklarımızın altında olduğunu söyledi ve hazırlık yapılması gerektiğinin üzerinde durdu.

İşte Çabukel'in açıklamasından bazı satırbaşları:

"Burada toplanma amacımız: Deprem. Her gün yaşıyoruz, her gün hissediyoruz, her gün daha da korkmaya başladık, her gün Kahramanmaraşlılar olarak daha da paniklemeye başladık. Bu paniğin karşısında ne yapacağımızı, nasıl bir yol izleyeceğimizi malesef bilmiyoruz. Kıymetli yöneticilere buradan sesleniyoruz. Bakın, deprem artık kapımızda değil, deprem tam ayaklarımızın altında.

"KAHRAMANMARAŞLI OLARAK BİZLER DEPREME HAZIR DEĞİLİZ"

Doğu Anadolu Fay Hattı ve Kahramanmaraş'ta 2011 yılında keşfedilen 2 fay hattı üzerinden 2 büyük deprem bekleniyor. Bunu uzmanlar her platformda açık açık söylüyorlar. Diyorlar ki: "2 tane büyük fay hattı var Kahramanmaraş'ta 500-600 yıldır bu 2 fay hattında deprem olmadı. Çok fazla enerji birikti, bu nedenle 7 şiddetinin üzerinde bir deprem bekliyoruz." bakın yanlış duymadınız, 7 şiddetinin üstünde bir deprem bekliyoruz diyorlar. Biz de buna istinaden bilim adamlarının söylemiş olduğunu sayın valimiz başta olmak üzere Kahramanmaraş'ın Büyükşehir Belediye Başkanına, kıymetli belediyelerimize, AFAD bölge müdürlüğümüze, AFAD çalışanlarımıza ve Kahramanmaraş'ın alt yapısından sorumlu her kimse onlara, her bir sivil toplum kuruluşuna, her bir siyasi parti mensuplarına buradan sesleniyoruz; Kahramanmaraşlı depreme hazır değil! Kahramanmaraşlı olarak bizler depreme hazır değiliz.

Kahramanmaraş depreme hazırlanıyor Kahramanmaraş depreme hazırlanıyor

"BİZLER İNSAN DEĞİL MİYİZ, BİZLERİ DÜŞÜNMÜYOR MUSUNUZ?"

Ve şimdi yine sosyal medyadan paylaşacağız. Yine ekranları başında bizleri izleyen kardeşlerime sesleniyorum. Burdan yetkilileri, sizleri uyarmaya çalışıyoruz. Biz bir bütünüz. Aynı şekilde yaşıyoruz, aynı şehirde yaşıyoruz, aynı havayı teneffüs ediyoruz, aynı suyu içiyoruz, aynı yerde geziyor, aynı şekilde yaşamak zorunda hissediyoruz. Maalesef Kahramanmaraş'ı yönetenler ne diyor biliyor musunuz? "Kardeşim benim bağ evim var deprem olursa zaten bağ evindeyim" Peki ya kışın ne yapacaksın, hala bağ evinde yaşamaya devam mı edeceksin? Depremden etkilenmeyeceğini mi düşünüyorsun, hiç mi arkadaşın yok, hiç mi eşin dostun yok, hiç mi sorumluluğunda olan bir insan yok? Bizler insan değil miyiz, bizleri düşünmüyor musunuz? Artık buradan net bir şekilde söylüyorum. Sayın kaymakamlar, sayın Kahramanmaraş'ı yöneten her bir müdür, her bir sivil toplum kuruluşu, her bir siyasi parti, Kahramanmaraş'în valisi Kahramanmaraş'ın Belediye başkanları, daire müdürleri buradan sizlere sesleniyorum: Artık hep beraber olup birkaç defa  eş zamanlı olarak Kahramanmaraş'ta toplanma alanlarına koşabileceğimiz, gidebileceğimiz antrenmanlar yapmak zorundayız."