Rabia Parkı'nda gelinen son nokta...

Afşin Belediyesi olarak yaklaşık 96 dönümlük alanda planlanan Rabia Parkının 10 Dönümlük mesire alanlarının bulunduğu kısmı 2014 yılı içerisinde 2 ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak hizmete açılmıştı. Ardından hiç zaman geçirmeden 2’inci etap çalışmaları yapılarak park alanı genişletilerek vatandaşların hizmetine sunuldu.

Rabia Parkı'nda gelinen son nokta...
banner150

Rabia Parkında 2 etap Çalışmalarına devam edilen ve 86 dönümü kapsayan projesi içerisinde, piknik alanının yanı sıra çocuk oyun grupları, yapay gölet, şelale, yürüyüş yolları, açık hava spor tesisleri ve tematik park yer alıyor. Ayrıca Tematik Park ve Amfi tiyatro ile bölgenin cazibe merkezi olan Rabia Parkımız, Kültür ve Turizm Bakanlığının katkıları ile devam edilen çalışmalar aralıksız sürüyor. İçerisinde; Voleybol, Basketbol Sahası, Tenis Kortu, Halı Saha ve yürüyüş yolları da bulunan Rabia Parkı 2. etabı hizmete açılmaya hazırlanıyor.

BÖLGEDE İLK VE TEK AMFİ TİYATRO

Çalışmaları yerinde inceleyen ve açıklamalarda bulunan Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven şunları kaydetti;” Rabia parkımızdayız. Her alanda çalışmalarımızın yanı sıra yeşil alan çalışmalarımızda da ilçemiz çağ atlamış durumda. 2014 yerel seçimlerinin ardından toplam yeşil alan 7 dönümken şimdi ise bu günkü gelinen noktada ilçemize 130 dönüm civarında yeşil alan kazandırdık. Rabia parkımızda bunlardan bir tanesi. Bölgemizin en büyük nitelikli yeşil alan olma özelliğine sahip olan parkımızda yok yok. Büyük oranda çalışmalarımızı tamamlayıp hemşerilerimizin hizmetine sunduk. Ayrıca 2’nci etap çalışmaları kapsamında amfi tiyatro inşaatımızda tamamlanmak üzere. Yılsonuna kadar Rabia parkımızdaki çalışmalarımızın tümü tamamlanmış olarak vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam edecek. Amfi tiyatro alanımızda mini konserler, çeşitli toplantı ve etkinlikler yapılabilecek. Hemşerilerimize, ilçemize hayırlı olsun” ifadelerinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2017, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.