AK Parti iktidarına yakınlığıyla bilinen A Haber'de, İstanbul'un Bağcılar ilçesinde bir vatandaşın Halk Ekmek'e ait aracın gecikmesi üzerine tepki göstermesi konu edildi.

Vatandaşın "Kuyruk oluştuktan sonra ekmek getiriyorlar” şeklindeki sözüyle servis edilen haberde, "'Yapılmak istenen algı ise çok basit. İnsanlar ucuz ekmek için diye kuyruğa giriyor' mesajı veriliyor" ifadesine yer verildi.

Söz konusu görüntüde, Bağcılar Yüzyıl Mahallesi'ndeki Halk Ekmek büfesine saat 14:00'te gelmesi gereken ekmeğin saat 15:19'da geldiği anlatılıyor.

Görüntüleri çeken kişi, ekmek almak isteyen insanların büfe önünde 100 metreden fazla kuyruk oluşturduğunu belirterek, görevlilerin ekmeğin geç gelmesine gerekçe olarak araç arızası ve trafiği öne sürdüğünü söylüyor.

Görüntüleri haberleştiren A Haber, "'İnsanlar ucuz ekmek alsın diye kuyruğa giriyor' mesajı veriliyor"  dedi. Ayrıca, Halk Ekmek A.Ş'nin kapasitenin altında üretim yaptığını ve servis saatlerinin geciktirildiği iddiaları da yer aldı. 

Ancak haberde şu sorunun yanıtı yoktu: "İnsanlar neden fırına gitmek yerine 1 saat 19 dakika kuyrukta bekliyor?"

Ekmek kuyrukları sadece CHP'li belediyelerde değil, tüm partili belediyelerde bu görüntüleri görmezden gelen A Haber'in yaptığı haber 'pes' dedirti.

KAHRAMANMARAŞ'TA HALK EKMEK NE KADAR?

Kahramanmaraş'ta Halk Ekmek 1 lira 20 kuruş olan somun ekmeğin fiyatını 40 kuruş zamlandırarak 1 lira 60 kuruş olarak satılıyor. Fırıncılar buna gerekçe olarak maliyet artışlarını gösteriyor.

A HABER NEREDEN VURACAĞINI ŞAŞIRDI

Gerçekleri görmezden gelen A Haber CHP'li belediyeciliğini nasıl eleştireceğini şaşırdı. 

Kanal Maraş ise geçtiğimiz günlerde AK Parti'nin kalesi Kahramanmaraş'taki ekmek kuyruklarını gündeme getirmişti.

İşte o haberimiz;

maras-ekmek-kuyrugu