Diyarbakır'ın Bismil ilçesi kırsal Sinan Mahallesi köyünde köy ağası olarak bilinen kişinin topraklarını mahalle dışındaki kişilere satması üzerine ortalık karıştı. Köylüler yeni sahiplerin araziye girmesini engelledi. Olayda 2 kişi silahla yaralandı, bir jandarmanın başına taş isabet etti.

Diyarbakır'ın Bismil ilçesi kırsal Sinan Mahallesi köylüleri, köy ağasının sattığı toprakların yeni sahiplerinin köylerine girişine ellerindeki taş ve sopalarla izin vermeyince; üzerlerine silahla ateş açıldı.

2 KİŞİ VURULDU, JANDARMA KAFASINA TAŞ YEDİ

2 kişi silahla yaralanırken, ihbar üzerine gelen jandarmadan 1 asker de çıkan arbedede başından taşla yaralandı. Yaşananlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

İBB, Türkiye'nin konuştuğu o vakfı mühürledi! İBB, Türkiye'nin konuştuğu o vakfı mühürledi!

Olay, Bismil ilçesine bağlı kırsal Sinan Mahallesi’nde akşam saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre ‘ağa’ diye tabir edilen kişi, köydeki bazı arazileri mahallede yaşamayan kişilere sattı. Bunun üzerine köylüler de akşam saatlerinde köye girmek isteyen yeni arazi sahiplerinin girişine izin vermedi.

YENİ SAHİPLER ARAZİLERİNE SOKULMADI

Ellerinde taş ve sopalarla karşı tarafın köye girişine izin vermeyen köylülerin üzerine silahla ateş açıldı. Açılan ateşte 2 kişi yaralandı. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Çıkan arbedede bir jandarma personeli de başına isabet eden taşla yaralandı. Yaralılar ilk müdahalenin ardından ambulanslarla hastaneye götürüldü. Jandarma köyün giriş ve çıkışında güvenlik önlemi alındı; olaya karışan bazı kişiler gözaltına alındı.