2023'te yaşanması muhtemel olaylar İngiliz The Economist dergisinde yayınlandı. 2023'te yaşanması muhtemel olaylara gıda krizi, enflasyon ve yüksek sıcaklıklar eklendi. Listeye ise Türkiye detayı damga vurdu. Türkiye'nin Yunanistan'ın tacizlerinin ardından ülkeye bir müdahale yapabileceği ihtimaller arasında sıralandı.

Selçuk Sports Trabzon İstanbul maçı canlı izle Şifresiz Bein Sport Taraftarium24 TS İST canlı izle link Selçuk Sports Trabzon İstanbul maçı canlı izle Şifresiz Bein Sport Taraftarium24 TS İST canlı izle link

2023'te yaşanması muhtemel olaylar İngiliz The Economist dergisinde yayınlandı. The Economist'e göre, 2023'te ekonomik sorunlar ve jeopolitik gerilimler dünyanın ana gündemi olmaya devam edecek. Economist'in tahminlerine göre, 2023'te Ege'de Türkiye- Yunanistan gerilimi sonrası Türkiye'nin bir müdahalesi söz konusu olabilir. The Economist ekonomik tahminlerini de sıraladı.

GIDA KITLIĞI YAŞANMASINDAN KORKULUYOR
Enerji fiyatları, enflasyon, yüksek sıcaklıklar, kuraklık, yüksek faizler, ekonomik büyüme ve gıda kıtlığı Ukrayna'daki çatışmanın önümüzdeki aylarda nasıl sonuçlanacağına bağlı. Ukrayna'nın hızlı ilerlemesi Vladimir Putin'i tehdit edebilir ancak işin çıkmaza girmesi en olası sonuç gibi görünüyor.

TÜRKİYE'NİN MÜDAHALE İHTİMALİ
Rusya Ukrayna'daki savaşa odaklandığı için başka yerlerde çatışma riskini artıyor. Rusya'nın dikkati dağılmışken arka bahçesinde çatışmalar çıkıyor. Çin, Tayvan konusunda harekete geçmek için daha iyi bir zaman olmayacağını düşünebilir. Himalayalar'da Hindistan-Çin gerilimi artabilir. Ayrıca Economist'in tahminlerine göre, 2023'te Ege'de Türkiye-Yunanistan gerilimi sonrası Türkiye'nin bir müdahalesi söz konusu olabilir.