AK Parti hükümetine yakınlığıyla tanınan Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Optimar'ın yaptığı son seçim anketlerinin sonuçlarını açıkladı.

Seçime bir yıldan az bir süre kala gözler bu alanda araştırma firmalarının yaptığı anketlere çevrildi. Son olarak hükümete yakınlığıyla bilinen Optimar'ın bulguları kamuoyuyla paylaşılıyor.

Hürriyet gazetesi köşe yazarı Abdulkadir Selvi'ye göre, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun oyları arttı.

Kılıçdaroğlu, vizyon toplantısına yönelik eleştiri bombardımanı sonrası sessizliğini bozdu Kılıçdaroğlu, vizyon toplantısına yönelik eleştiri bombardımanı sonrası sessizliğini bozdu

2 - 26 Eylül tarihleri arasında 2 bin 231 kişiyle yüz yüze görüşme yöntemiyle yapılan ankette "Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan’a oy vereceğim" diyenlerin oranı yüzde 39.7’ye yükseldi.

Aynı şirketin bir ay önceki araştırmasında Erdoğan’a destek yüzde 36.48’di.

"Kılıçdaroğlu" diyenlerin oranı ise yüzde 14.7’ye yükseldi. Bir ay önceki yüzde 14.5 olan desteğini 0.2 puan artıran Kılıçdaroğlu, ikinci sıraya yerleşti. 

Üçüncü sırada yüzde 13.4'le Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş bulunurken, onu yüzde 8.6'yla Kasım 2016'dan bu yana Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş izledi. 

 MHP lideri Devlet Bahçeli'nin oy oranı ise yüzde 8.3 olarak belirlendi. 

Abdulkadir Selvi'nin Hürriyet gazetesindeki yazısının tamamı için tıklayınız