Bu optik yanılsama tablosunda, görünüşe göre bir köpek ormanda saklanıyor. Saklanan köpeği 17 saniye içinde bulabilirseniz yüzde 5'ten birisiniz. Görme keskinliğinizi test etmek için şimdi bu optik illüzyon mücadelesini deneyin.

Beyninizi kandıran ve nesneleri algılama yeteneğinizi zorlayan görüntülere "optik illüzyon" denir. Bilişsel illüzyonlar, fizyolojik illüzyonlar ve gerçek optik illüzyonlar, üç tür optik illüzyondur. Optik illüzyonlar, kullanıcının dikkatini çekme ve bir süre tutma yeteneğine sahiptir, bu da onları bu kadar güzel yapan şeydir.

Ek olarak, optik illüzyonlar bilişsel becerilerin geliştirilmesine yardımcı olur ve düzenli uygulama ile optik illüzyonları anlama becerisini hızlı bir şekilde edinebilirsiniz. Nesneleri ne kadar verimli gözlemleyebildiğinizi merak mı ediyorsunuz? Öğrenmek için bu hızlı optik illüzyon mücadelesini deneyin.

Tekirdağ'da ecel direksiyon başında yakaladı! Tekirdağ'da ecel direksiyon başında yakaladı!

resimdeki-gizli-kopek

RESİMDEKİ GİZLİ KÖPEĞİ BULABİLİR MİSİN?

Yukarıda paylaşılan görsel, kar kışın yaklaştığını gösterirken, iyi korunmuş kütükleri görebileceğiniz bir orman manzarasını gösteriyor. Adından da anlaşılacağı gibi, bu orman sahnesinde gizli bir köpek var ve onu bulmak için 17 saniyeniz var.

Optik illüzyonlar, gözlem becerilerinizi ve zekanızı test etmenin harika bir yoludur. Zekayı test etmenin iyi bir yolu olarak görülse de tek yol bu değil.

Ancak IQ seviyenizi gerçekten bilmek istiyorsanız, profesyonelce üretilmiş bir IQ testi öğrenmenin en iyi yoludur.

KÖPEĞİ 17 SANİYEDE BULDUNUZ MU?

Size sunulan zorluk, köpeği ormanda 17 saniye içinde bulmaktır. Kar ve kütükler, köpeğin kürkünün rengiyle daha da zenginleştirilen mükemmel kamuflaj ortamını oluşturur.

Problemi çözmenin anahtarı görüntüyü kavramak.

OPTİK İLLÜZYON YANITI

Resimdeki köpek her yerde olabilir ve iyi gözlem becerisine sahip kişiler köpeği sınırlı bir süre içinde bulabilir. Bu, gözlem becerilerinizi test etmek için mükemmel olan orta derecede zor bir meydan okumadır. Ormandaki köpeği gördün mü?

Size verdiğimiz zaman doldu. Köpeğin nerede olduğunu mu merak ediyorsunuz? Çözüm aşağıda açıklanmıştır. Köpek, görüntünün merkezinin solunda ve kesilmemiş büyük ağaç sağda.

iste-gizli-kopek-burada