Yapımı için 76 milyon lira harcanan ve 18 aydır uçak inmeyen Balıkesir Merkez Havalimanı’na elektrik alım ihalesi yapılacak.

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Balıkesir Merkez Havalimanı’ndaki ihale skandalını ortaya çıkardı. Yapımı 2020 Şubat ayında biten ve 18 aydır tek bir uçak dahi inmeyen Balıkesir Merkez Havalimanı’na yurttaşların vergileri akmaya devam edecek.

Havalimanına yapılacak olan 1 milyon 115 bin KW elektrik alımı ihalesini kamuoyuyla paylaşan Aytekin, “Cumhuriyet tarihinin Zafer Havaalanından sonraki en büyük atıl projesi olan Balıkesir Merkez Havaalanı’nda israf sürüyor.” dedi.

Aytekin konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Açıldığı günden bu güne bir tek uçak inmeyen havaalanı şimdi de 1milyon 150 bin KW’lık enerji ihalesine çıkıyor. Muhtemelen ihaleyi alacak şirket de belli. Sadece formaliteleri yerine getirerek ihale yapılıyor. Olan yine vatandaşa oluyor. Vatandaş almadığı hizmete vergilerle kaynak yaratıyor.

Balıkesir Merkez Havaalanı konusu çokça gündeme getirildi. AK Parti’nin strateji ve akıldan uzak politikaları sonucu geldiğimiz noktada Balıkesir için bir karadeliğe dönüşen Merkez Havaalanı, 76 milyon TL harcanarak yapıldı. Bugün ise havaalanında yer hizmetleri çalışıyor, bankolarda personel çalışıyor, kule çalışıyor, güvenlik çalışıyor. Ama uçak çalışmıyor. Selamsız bandosu gibi uçak bekleniyor. AK Parti’nin vekilleri dönüyor bir pandemi diyor, bir hava durumu diyor, THY programa aldı diyor. Ulaştırma Bakanına gidip görüşüyorlar, ha indi ha inecek deniliyor. Ama sonuç değişmiyor. Balıkesir Merkez Havalimanı öylece duruyor. Muhtemelen seçime kadar bir uçağı indirmeyi büyük başarı gibi duyuracaklar. İnecek ilk uçağı çiçekle karşılayacaklar. Resmi program yapıp onu da temsil ağırlama bütçesine yazacaklar. Çünkü AK Parti, kamu kaynaklarını, Balıkesirlinin verdiği vergiyi sömürmeyi gayet iyi biliyor. Ama iş hizmete gelince kaplumbağa adımı ile ilerliyor.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Ülke kaynaklarını sömürmeyi kendilerine görev bilen AK Parti zihniyeti, yapmadığı hizmetlerin reklamını yaparak sadece şov yapıyor. Vatandaş cebindeki paraya bakıyor. En güzel ölçüm vatandaşın cebindeki para. Halk artık seçim gününü iple çekiyor.”