Kahramanmaraş'ta yaşıtlarının kat kat üstü kiloya sahip olan 130 kilo ağırlığındaki 14 yaşındaki Teyfik Yıldız'ın, 'Herkes benimle dalga geçiyor.' sözleriyle yardım istedi.

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesine bağlı Yeşilyöre Mahallesinde yaşayan Teyfik Yıldız'ın en büyük hayali fazla kilolarından kurtulup tekrar okuluna gitmek.

Kilolarından dolayı arkadaşları tarafından alay konusu olduğunu söyleyen Yıldız, “14 yaşındayım ve artık kıyafetlerim olmuyor. Arkadaşlarım benimle dalga geçiyor. Bu yüzden okula gitmek istemiyordum. Okulda da alay konusuydum ve hep dışlanıyordum. Ben zayıflamak istiyorum. Doktor abilerimden, ablalarımdan destek istiyorum. Acı yemekleri çok fazla yiyorum ve oda yemek yeme hislerimi fazlalaştırıyor.

Kahramanmaraş’ta asırlık tespihine gözü gibi bakıyor Kahramanmaraş’ta asırlık tespihine gözü gibi bakıyor

kilolari-yuzunden-dalga-geciyorlar

Okulumu bıraktığım için işe gitmek istiyorum ama işe bile kimse almıyor. Şuan 130 kiloyum ve 80 kiloya düşmek istiyorum. 14 yaşındayım ama adam vazifesini görüyorum, büyük adamlar gibi giyiniyorum. Kıyafet bulmakta zorlanıyorum. Herkes benimle çok kiloluyum diye dalga geçiyor ve o yüzden evden dışarı çıkmak istemiyorum” dedi.