CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, İstanbul Havalimanı’nın ihalesini alan ve işleten İGA şirketinin 2019, 2020 ve 2021 yıllarında kamuya ödemesi gereken 1 milyar 195 bin avro kira bedelinin 2042 ve 2043 yıllarına ertelendiği belgeleriyle açıkladı.

Pizza 530, su 31 TL... Bu fiyatlar sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü Pizza 530, su 31 TL... Bu fiyatlar sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü

Ayaklanmaya müdahale için gelen polislere isyancı grubun tekbir getirerek taş ve sopalarla saldırdığı görüldü.

Kahramanmaraş'ta, bir grup Suriyeli sığınmacıların kaldığı kampta resmen ayaklanma başladı. 

Bölgeye sevk edilen çok sayıda polis ekibi gruba müdahale ederken ayaklanan grubun tekbir getirerek taş ve sopalarla saldırdığı görüldü.

Kahramanmaraş'ta, Suriyeli sığınmacıların kaldığı kampta kavga çıktı. 

Ortalık savaş alanına döndü.

Kahramanmaraş Valiliği'nin konuyla ilgili açıklaması şöyle:

Açıklamada, “Haziran ayı itibariyle Suriyelilerin yeni geçici koruma başvurularının gerekli tahkikat ve mülakatlarının yapılarak Geçici Barınma Merkezlerinde alınması uygulanmasına başlanmıştır. Bu minvalde Kahramanmaraş Geçici Barınma Merkezine alınan bir grup Suriyelinin arasında bugün saat 21:00 sıralarında tartışma sonrası huzursuzluk çıkmış, akabinde kolluk birimlerimiz gerekli müdahaleyi yapmış ve sükunet sağlanmıştır. Önemli bir olumsuzluk bulunmamaktadır” ifadeleri kullanıldı.